display result search
منو
حکمت‌ها و اندرزها

حکمت‌ها و اندرزها

  • 17 قطعه
  • 388 دقیقه مدت کتاب
  • 7318 دریافت شده
حکمت‌ها و اندرزها مجموعه‌ای است از مقاله های استاد شهید آیت‌الله مطهری که در سال‌های 1339 تا 1341 هجری شمسی، برای یک برنامه عمومی آشنایی با فرهنگ اسلامی و به منظور ایراد خطابه به رشته تحریر درآمده‌ است.

از نظر مقایسه با دیگر آثار استاد می‌توان گفت این اثر از یک‌سو شبیه به کتاب بیست‌ گفتار است و از سوی دیگر با کتاب داستانِ راستان شباهت دارد. این مقاله ها در اختیار شورای نظارت نبود و در آرشیو یکی از مؤسسه های فرهنگی نگهداری می‌شد. بعدها در اختیار این شورا قرار گرفت و اقدام به نشر آن شد.
علی علیه‌السلام می‏ فرماید: «دنیا خواه ناخواه منزلگاهی است برای بشر که چند صباحی در آن زندگی می‏ کند و می‏ رود». بعد می‏ فرماید: ولی مردم‏ در این دنیا دو دسته‏ اند: یک دسته به بازار این جهان می‏ آیند و خودشان را می‏ فروشند و برده می‏ سازند؛ دسته دوم مردمی هستند که خود را در این بازار می‏ خرند و آزاد می‏ سازند.
در واقع دنیا همچون بازار محل گذر است، در این سیر باید از فرازها و فرودهای بسیار گذشت؛ لذت‌ها و دردهای بی‌شماری کشید، تا توشه‌ای اندوخت. همواره باید چون مسافری در اندیشه رفتن بود و همواره بار سفر بر دوش.

از ایرانصدا بشنوید

مجموعه مقاله‌های استاد شهید مرتضی مطهری درباره موضوع های فرهنگ اسلامی در این مجموعه به علاقمندان تقدیم می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت دست اندرکاران این برنامه بسیار عالی اگر امکان ارسال قسمتی از صوت را بتوانیم از طریق واتساپ و تلگرام برای دیگران ارسال کنیم بسیار عالی می شود

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا