display result search
منو
زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی

زندگینامه آیت الله سید روح الله موسوی خمینی

  • 5 قطعه
  • 85 دقیقه مدت کتاب
  • 2132 دریافت شده
نویسنده:
راوی: محمدتقی مختارملکی
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
سید روح‌الله موسوی خمینی از مراجع تقلید شیعیان بودند که زندگی و فعالیتها و تالیفات و تاثیرات ایشان ، همراه با کراماتی که از این بزرگوار نقل شده است در این کتاب گرداوری شده است .

امام خمینی در روز بیستم جمادی‌الثانی، روز ولادت فاطمه زهرا (س) در سال 1321ه.ق/ 1281ه.ش، در خانواده‌ای اهل علم و مبارزه و تقوا دیده به جهان گشود. در پنج ماهگی، پدرش آقا مصطفی به جرم حمایت از مظلومان به دست اشرار محلی به شهادت رسید. روح‌الله در آغوش مادری مهربان (بانو هاجر) و سرپرستی عمه‌ای دلسوز (صاحبه خانم) و دایه‌ای پرهیزگار (ننه خاور) پرورش یافت و همزمان آموزش‌های اولیه سوارکاری و تفنگ‌داری و تیراندازی را فراگرفت.
روح‌الله ضمن تحصیل در اراک در 19 سالگی در مراسم بزرگداشت رکن اعظم مشروطه، مجتهد طباطبائی، اولین خطابه خود را قرائت کرد و تحسین حاضران را برانگیخت. این خطابه درواقع بیانیه‌ی سیاسی بود که برای قدردانی از زحمتها و خدمتهای علمدار مشروطیت از جانب حوزه علمیه اراک از زبان یک طلبه جوان قرائت می‌شد.
این دوره از زندگی روح‌الله با هجرت به قم آغاز شد و با سیاست‌های دین‌زدایی رضاخان تا 1320 ادامه پیدا کرد. در این دوره روح‌الله خمینی مشغول تحصیل، تدریس، تألیف کتاب و آشنایی با عالمان برجسته مبارز بود و ...

از ایرانصدا بشنوید

از تاثیرگذارترین و بزرگترین شخصیتهای سیاسی، مذهبی، اجتماعی و فرهنگی در تاریخ معاصر ایران «روح الله خمینی»، رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران، است. زندگی امام خمینی در کنار مبارزه هایشان، بسیار شنیدنی و سرشار از درسهایی برای زندگی است که شنیدن آن را توصیه می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا