display result search
منو
ایمان

ایمان

  • 4 قطعه
  • 30 دقیقه مدت کتاب
  • 2229 دریافت شده
مدینه در خواب بود و کسی جز عمرو بن جموح بیدار نبود؛ او شمع را برداشت و پنهانی به سوی عبادتگاه خود رفت....

... او بت‌پرست بود و از یکتاپرستی پسرش بسیار ناراحت بود. بارها با بت درد دل کرد و این موضوع را با او درمیان گذاشت، اما روزها می‌گذشت و بت هیچ عکس‌العملی نشان نمی داد. عمر که حسابی تنها شده بود، به دنبال راه چاره ای می‌گشت.
از طرف دیگر پسر عمر و یکی از دوستانش که از مخفیگاه او باخبر شده بودند، تصمیم گرفتند تا بت را نابود کنند. آنها شبانه به سراغ بت رفتند و آن را داخل جوی آبی انداختند که پر از لجن و زباله بود....

*برای دانستن ادامه ی ماجرا این کتاب را بشنوید.

این داستان از مقاله ای به قلم متفکر شهید مرتضی مطهری انتخاب شده.
در بخشی از این داستان می شنوید :

بعد از اینکه عمرو به شهادت رسید، همسرش جنازه ی او را روی شتری گذاشت و به طرف مدینه به راه افتاد. در راه عایشه را دید. به او گفت داستان این شتر عجیب است، مثل اینکه میل ندارد به مدینه بیاید؛ او را به طرف مدینه که می کشم راه نمی‌آید، ولی به طرف احد که می‌کشم به سرعت و به آسانی حرکت می‌کند. عایشه گفت پس بهتر است با هم به حضور رسول الله (ص) برویم و از او بپرسیم. آنها نزد پیامبر رفتند و از ایشان سوال پرسیدند. پیامبر فرمود آیا شوهر تو وقتی که از خانه بیرون آمد حرفی هم زد؟ گفت بله یا رسول الله، فقط یک جمله گفت.
فرمودند: چه گفت؟
جواب داد: وقتی که از خانه بیرون می آمد، دست ها را به دعا بلند کرد و گفت: خدایا مرا دیگر به این خانه برمگردان. پیامبر فرمودند: همین است. دعای شوهرت مستجاب شده، دعا کرده که خدا او را به خانه برنگرداند. بگذار بدن شوهرت همین جا باشد، تا با شهدای دیگر در احد دفن شود.

از ایرانصدا بشنوید

شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدّس ترین مفاهیم معارف الهی است. شهادت اوج کمال انسان است، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطره وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: « بالاتر از هر خیر و نیکی، خیر و نیکی وجود دارد تا انسان در راه خدا کشته شود که بالاتر از کشته شدن در راه خدا، خیر و نیکی یافت نشود.» از شما دعوت می کنم شنونده ی این کتاب باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا