منو
علی (ع) از زبان علی (ع)

علی (ع) از زبان علی (ع)

  • 5 قطعه
  • 174 دقیقه مدت کتاب
  • 3108 دریافت شده
کتاب «علی (ع) از زبان علی (ع)» را حجت الاسلام محمد محمدیان نوشته است. در این جلد از کتاب ماجرای جنگ جمل را واکاوی می کنیم.

حجت الاسلام محمدیان در لابه‌لای زندگی حضرت، برخی از مهم‌ترین شبهه‌های زندگی امیرالمومنین (ع)، نظیر انصراف دادن ایشان از جنگ، سکوت تلخ ایشان در مسئله سقیفه و خلافت رسول خدا (ص) یا دلایل پذیرش حکمیت در جنگ صفین را از زبان خود حضرت و به نقل از منابع معتبر بررسی کرده است.
سیر منظم تاریخی و انسجام درونی، خواننده را تا انتها با کتاب همراه می‌کند. متن روان و بیان متفاوت و سبک جدید نگارش زندگی حضرت علی(ع)، کشش داستانی و انسجام و پیوستگی محتوای آن، مخاطب را مجذوب خود می‌کند.

تذکر: کتاب صوتی پیش رو (علی از زبان علی ) اگر چه از یکی از دقیق ترین و کاملترین آثار در نوع خود انتخاب شده است اما منطقا و از باب معرفت نمی تواند جامع و مانع باشد و این موضوع شامل هر اثر دیگری در این حوزه موضوعی نیز می شود چراکه پرداختن به زندگی ائمه (ع) یا نقلیست یا عقلی و به همین دلیل هیچ کتابی نقطه پایان و فصل الخطاب نیست بلکه سرآغاز مفیدی برای تحقیقات و تفکرات بیشتر برای متفکران، پژوهشگران و محبان است.

از ایرانصدا بشنوید

ماجرای خاندان علی (ع) داستان بلندبالایی است و ریشه در فرهنگ عرب دارد، اما بسیارند خارجیان غیرمسلمان و مسلمان که ارادت ویژه‌ای به این خاندان دارند و از سفره‌ی اهل بیت کسب فیض کرده‌اند. ماجرا را از زبان علی (ع) بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا