منو
علی (ع) از زبان علی (ع)

علی (ع) از زبان علی (ع)

  • 7 قطعه
  • 184 دقیقه مدت کتاب
  • 3674 دریافت شده
کتاب «علی (ع) از زبان علی (ع)» را حجت الاسلام محمد محمدیان نوشته است. در این جلد از کتاب شهادت مالک اشتر و مقابله با غارت ضحاک در اطراف عراق تولید شده است.

این کتاب دقیق‌ترین و خواندنی‌ترین زندگی‌نامه درباره‌ی امیرالمومنین علی (ع) است. نویسندگی این اثر که از منابع دست اول شیعه است، مدت 10 سال زمان برده و با صلابت هرچه تمام‌تر و ایجازی مثال‌زدنی، وقایع مرتبط با عصر و زندگی حضرت علی (ع) را شرح و بررسی می‌کند.
نویسنده در این اثر سعی کرده است که رخ‌دادهای سیاسی و اجتماعی دوره ملتهب امیرالمومنین (ع) را به زبانی ساده و به شیوه روایی، از لحظه ولادت تا شهادت حضرت، شرح دهد.
حجت الاسلام محمدیان در لابه‌لای زندگی حضرت، برخی از مهم‌ترین شبهه‌های زندگی امیرالمومنین (ع)، نظیر انصراف دادن ایشان از جنگ، سکوت تلخ ایشان در مسئله سقیفه و خلافت رسول خدا (ص) یا دلایل پذیرش حکمیت در جنگ صفین را از زبان خود حضرت و به نقل از منابع معتبر بررسی کرده است.
سیر منظم تاریخی و انسجام درونی، خواننده را تا انتها با کتاب همراه می‌کند. متن روان و بیان متفاوت و سبک جدید نگارش زندگی حضرت علی(ع)، کشش داستانی و انسجام و پیوستگی محتوای آن، مخاطب را مجذوب خود می‌کند.
این اثر، باتوجه به اهمیت موضوع‌های مطرح‌شده و نگاه جامعه‌شناختی به وقایع تاریخی عصر حضرت، تاریخ انقضا ندارد و می تواند برای سال‌ها کتاب مرجعی روایی باشد.


تذکر: کتاب گویا پیش رو (علی از زبان علی ) اگر چه از یکی از دقیق ترین و کاملترین آثار در نوع خود انتخاب شده است اما منطقا و از باب معرفت نمی تواند جامع و مانع باشد و این موضوع شامل هر اثر دیگری در این حوزه موضوعی نیز می شود چراکه پرداختن به زندگی ائمه (ع) یا نقلیست یا عقلی و به همین دلیل هیچ کتابی نقطه پایان و فصل الخطاب نیست بلکه سرآغاز مفیدی برای تحقیقات و تفکرات بیشتر برای متفکران، پژوهشگران و محبان است.

از ایرانصدا بشنوید

داستان زندگی امیرالمومنین آنقدر فراز و فرود دارد که همگان از شنیدنش سیر نمی شوند افرادی همچون مالک اشتر که کمک حال ایشان بودند، از بزرگی اقا و سرور ما کم نمی کمد چه بسا بیشتر! ادامه ماجرا را از زبان ایشان و یارانشان بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا