منو
علی (ع) از زبان علی (ع)

علی (ع) از زبان علی (ع)

  • 7 قطعه
  • 196 دقیقه مدت کتاب
  • 3019 دریافت شده
کتاب «علی (ع) از زبان علی (ع)» را حجت الاسلام محمد محمدیان نوشته است.

این کتاب دقیق‌ترین و خواندنی‌ترین زندگی‌نامه درباره‌ی امیرالمومنین علی (ع) است. نویسندگی این اثر که از منابع دست اول شیعه است، مدت 10 سال زمان برده و با صلابت هرچه تمام‌تر و ایجازی مثال‌زدنی، وقایع مرتبط با عصر و زندگی حضرت علی (ع) را شرح و بررسی می‌کند.
نویسنده در این اثر سعی کرده است که رخ‌دادهای سیاسی و اجتماعی دوره ملتهب امیرالمومنین (ع) را به زبانی ساده و به شیوه روایی، از لحظه ولادت تا شهادت حضرت، شرح دهد.
حجت الاسلام محمدیان در لابه‌لای زندگی حضرت، برخی از مهم‌ترین شبهه‌های زندگی امیرالمومنین (ع)، نظیر انصراف دادن ایشان از جنگ، سکوت تلخ ایشان در مسئله سقیفه و خلافت رسول خدا (ص) یا دلایل پذیرش حکمیت در جنگ صفین را از زبان خود حضرت و به نقل از منابع معتبر بررسی کرده است.
سیر منظم تاریخی و انسجام درونی، خواننده را تا انتها با کتاب همراه می‌کند. متن روان و بیان متفاوت و سبک جدید نگارش زندگی حضرت علی(ع)، کشش داستانی و انسجام و پیوستگی محتوای آن، مخاطب را مجذوب خود می‌کند.

تذکر: کتاب صوتی پیش رو (علی از زبان علی ) اگر چه از یکی از دقیق ترین و کاملترین آثار در نوع خود انتخاب شده است اما منطقا و از باب معرفت نمی تواند جامع و مانع باشد و این موضوع شامل هر اثر دیگری در این حوزه موضوعی نیز می شود چراکه پرداختن به زندگی ائمه (ع) یا نقلیست یا عقلی و به همین دلیل هیچ کتابی نقطه پایان و فصل الخطاب نیست بلکه سرآغاز مفیدی برای تحقیقات و تفکرات بیشتر برای متفکران، پژوهشگران و محبان است.

از ایرانصدا بشنوید

واقعه‌ی خاندان علی (ع) بر کسی پوشیده نیست، اما شیعیان و سنت گزیدگان بیشتر دل‌سوخته امیرالمومنین هستند. ادامه‌ی ماجرای مالک اشتر را در این جلد کتاب بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • شکر که مولایم علی علیه السلام شد . . اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  • سلام میگید گنجیه باارزش کتاب هایید اما کتاب ب این خوبی رو خلاصه کردید. بخش های مهمی رو حذف کردید. رسالت این کتاب ابهام زدایی بوده و شما ب این موضوع لطمه وارد کردید. اصلا راضی کننده نیس
  • الحمد لله علی ولایت علی ابن ابی طالب علیه السلام خدایا رخ حق علی علیه السلام ما بر ولایت علی ابن ابی طالب علیه السلام به شهادت و سعادت برسان اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم
  • کتاب بسیار زیباست. همه عالم به فدای این آقای مظلوم
  • کتاب خوبی است حتما گوش بدهید

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا