منو
جزیره ای در طوفان

جزیره ای در طوفان

  • 13 قطعه
  • 229 دقیقه مدت کتاب
  • 11075 دریافت شده
«توماس» و افرادش با کشتی سفر می کردند که ناگهان آثار حمله و جنایت مهاجمان آلمانی را در جزیره های مختلف دیدند....

آنها در ادامه ی سفر پی بردند که به زورق آلمانی ها نزدیک شده اند. توماس با ویلی و پیتِرز به آن زورق حمله کردند و در این حمله پیترز و سرنشین آلمانی زورق کشته شدند. توماس بعد از اقدام های ضروری به کشتی برگشت و آرا و ویلی را به طرف زورق فرستاد و آنها بدنه ی زورق آلمانی ها را مین گذاری کردند. آینده برای توماس و افرادش مبهم بود و نمی دانستند آیا آلمانی ها به کشتی آنها حمله خواهند کرد یا نه. آن شب سپری شد و صبح روز بعد وقتی آب دریا بالا آمد، توماس کشتی را به حرکت درآورد....

*این کتاب اولین اثری است که پس از مرگ همینگوی در سال (1970) چاپ شد.
در اوایل سال 1950، همینگوی کار خود را روی «سه گانه دریایی» آغاز کرد، که شامل سه قسمت بود: "The Sea When Young"، "The Sea When Absent"، "The Sea in Being". او همچنین یک داستان منتشر نشده با نام "Sea Chase" داشت که همسرش همراه با داستان های قبلی درباره جزایر، به عنوان "Islands in the Stream" (جزایر در جریان )، در سال 1970 منتشر کرد.
همینگوی از بسیاری از تجربه های زندگی واقعی، دوستان و خویشاوندانش استفاده کرد تا داستان هایش را شکل دهد و شخصیت هایش را بر اساس آن بنویسد.

از ایرانصدا بشنوید

شاید حوصله شنیدن داستانی درباره جنگ، آن هم جنگ جهانی دوم که درباره اش زیاد شنیده اید و دیده اید، برایتان جذاب نباشد؛ اما اگر با ارنست همینگوی و قدرت قلم و ادبیات او آشنا باشید، حدستان درست است: شما با داستانی جذاب درباره جنگ آلمان ها از زاویه ای متفاوت مواجه هستید!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • واقعا چشم من این خانم و اقا با صدای دلنشین که دارند عشق است گویندگیتون
  • شاید کتابش خوب باشد ولی این داستان برای من جالب و پر کشش نبود.از زحمات شما سپاسگزارم
  • ترجمه که افتصاح است. مثلا پُل کشتی کجای یک کشتی است؟ منظور از دِک، عرشه بوده در متن. عرشۀ بالا، عرشۀ جلو، عرشۀ پشتی و... در اجرا هم میلنگد کار، یا نمایش یا نقالی. قاطی پاطی همین میشود.
  • اسناد شهرستانی با صدای گرم و دلنشینشون فقط میتونند یک صدا و ان هم صدای زیبای خودشون رو بازی کنند در نقش های دیگر به هیچ عنوان موفق نیستند و شنونده دچار دگرگونی در تصمیم میشود که ایا میتوان با این نقش های ضعیف به گوش دادن ادامه دهد یا خیر اگر قبول ندارید همین کتاب را تا اخر گوش کنید من از نقش ایشان در کتاب برادر ایام لذت میبرم و هر روز گوشه ای از این ۵گانه را گوش میدهم لطفا در انتخاب شخصیت ها با پارتی بازی تصمیم نگیرید حیف کتاب ارنست همینگوی را نشه گوش داد بخاطر اینکه احتمالا فرمایشی تهیه گشته ا

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا