منو
مانولیتو و خربچه

مانولیتو و خربچه

  • 7 قطعه
  • 112 دقیقه مدت کتاب
  • 1091 دریافت شده
روایتی شنیدنی از مجموعه‌ی «ماجراهای مانولیتو»

«مانولیتو» پسربچه‌ای ٩ ساله است که با پدر و مادر، پدربزرگ و برادر کوچکش در آپارتمانی در طبقه‌ی سوم خانه‌ای از یک محله‌ی فقیرنشین، در مادرید زندگی می‌کند. او پدربزرگش را خیلی دوست دارد، چون همیشه در مراحل سخت زندگی با او هم‌دردی می‌کند. مانولیتو برادر کوچکش را نیز بسیار دوست دارد؛ هرچند گاهی از دست او عاصی می‌شود.
مانولیتو در مدرسه دوستان زیادی دارد و ماجراهایی جذاب و خواندنی با هرکدام دارد که نویسنده، آنها را در مجموعه‌ای به نام «داستان‌های مانولیتو» روایت می‌کند. این کتاب، داستان عمل جراحی پدربزرگ مانولیتو است.

مجموعه کتاب‌های مانولیتو بسیار پرطرفدار و دل‌نشین است و توجه سینماگران را نیز به خود جلب کرده‌ است.
«میگل آلبالادخو»، کارگردان اهل اسپانیا، براساس داستان مانولیتو، یک فیلم سینمایی در ژانر کمدی و خانوادگی ساخت که در سال 2000 موفق به دریافت بهترین جایزه‌ی فیلم بلند جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم برلین شد. همچنین در همان سال این فیلم نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم اقتباسی از جشنواره‌ی نویسندگان اسپانیا شد.
براساس کتاب‌های مانولیتو یک مجموعه‌ی تلویزیونی نیز در سال 2004 به کارگردانی «آنتونیو مرسرو» ساخته شد.


*کتاب:
Yo y el Imbécil (1999)

از ایرانصدا بشنوید

«الویرا لیندو» نویسنده‌ی اسپانیایی ادبیات کودک و نوجوان با آفرینش شخصیت مانولیتو، داستان‌های جذابی از او را در مجموعه‌ی «ماجراهای مانولیتو» نوشت و در هر داستان، بخشی از شخصیت مانولیتو را به تصویر کشید. شنیدن ماجراهای جذاب مانولیتو را به کودکان توصیه می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا