منو
تعطیلات خوش بگذره

تعطیلات خوش بگذره

  • 6 قطعه
  • 88 دقیقه مدت کتاب
  • 1868 دریافت شده
روایتی شنیدنی از مجموعه‌ی «ماجراهای مانولیتو»

در جلد چهارم، مانولیتو از تعطیالت تابستانیاش میگوید. تعطیالتی که به دلیل وضع بد مالیشان مجبورند در خاونه بمانند و تنهایی بدون دوستانش سر کند.

درباره ی نویسنده:
الویرا لیندو) Lindo Elvira )در شهر کادیس اسپانیا در سال 2691 به دنیا آمده است و از 21سالگی در مادرید ساکن شده است. از راه نویسندگی زندگی اش را می گذراند و موازی با آن کارگویندگی برای رادیو و تلویزیون می کند. فیلمنامه و نمایشنامه هم می نویسد.او می گوید؛ مانولیتو یک بیوگرافی عجیب از خودم است. البته وضع مالی پدر و مادر من از خانوادهمانولیتو بهتر بوده است. من پسر نیستم و فرزند اول خانواده هم نیستم. هرگز هم عینک به چشم نزده ام.با این حال در میان افرادی که می شناسم، کسی که از همه بیشتر به مانولیتو شبیه است، خودم هستم.
مانولیتو اولین بار در رادیو خلق شد. این مجموعه در سال 2691 برای نخستین بار در رادیو اسپانیا اجراشد و مورد استقبال مردم قرار گرفت، پس از آن نویسنده تصمیم گرفت این داستانها را به صورتمجموعه منتشر کند، البته از این مجموعه فیلمی نیز تهیه شده است که نویسنده فیلمنامه آن نیز الویرالیندو است.


«میگل آلبالادخو»، کارگردان اهل اسپانیا اولین اقتباس سینمایی را براساس آثار الویرا لیندو را انجام داد و براساس داستان مانولیتو یک فیلم سینمایی در ژانر کمدی و خانوادگی ساخت که در سال 2000 موفق به دریافت بهترین جایزه‌ی فیلم بلند جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم برلین شد. همچنین در همان سال این فیلم نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم اقتباسی از جشنواره‌ی نویسندگان اسپانیا شد.
براساس کتاب‌های مانولیتو یک مجموعه‌ی تلویزیونی نیز در سال 2004 به کارگردانی «آنتونیو مرسرو» ساخته شد.

*در سال 1998 لیندو جایزه دریافت کرد جایزه ملی ادبیات کودک و نوجوان(جایزه ملی ادبیات کودک و نوجوان) برای این کتاب دریافت کرد.

*کتاب:
Bonnes vacances, Manolito(

*

از ایرانصدا بشنوید

نویسنده با دقت الزم و به کارگیری ابزار مناسب توانسته شخصیتی خلق کند که می تواند کودکی خواننده بزرگسال را زنده کند و در کنار آن همذاتپنداری بچه های هم سن و سال مانولیتو را ایجاد کند. پس در کنار فرزندانتان بشنوید و لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا