منو
بوستان سعدی، باب نهم در توبه و راه صواب و باب دهم در مناجات و ختم کتاب

بوستان سعدی، باب نهم در توبه و راه صواب و باب دهم در مناجات و ختم کتاب

  • 6 قطعه
  • 112 دقیقه مدت کتاب
  • 2189 دریافت شده
نویسنده: سعدی شیرازی
راوی: اسماعیل آذر
قالب: روایی
دسته‌بندی: شعر
در این کتاب گویا باب‌های نهم و دهم از کتاب بوستان سعدی را با روایت، گزارش و توضیح دکتر اسماعیل آذر تقدیمتان می‌کنیم.

پندها و آرزوهای سعدی در بوستان بیش از دیگر آثار او جلوه‌گر است. به عبارت دیگر، سعدی مدینه‌ی فاضله‌ای را که به‌دنبال آن بود، در بوستان تصویر کرده است.
در بوستان انصاف و حق‌پذیری فضیلتی است گران‌قدر و ستودنی. بوستان جهان حقیقت است. بنابراین در آنجا حق‌گویی و حق‌شنوی مقامی والا دارد. صدای بشردوستانه سعدی در آنجا به گوش می‌رسد.
سعدی در این اثر با انتخاب کلمات مناسب و گزینش‌های درست، خواننده را به وجد می‌آورد.
سعدی موحدی است مخلص که اعتقاد به وحدانیت خداوند را به صفا و نورانیت آراسته است؛ به گونه‌ای که دیباچه گلستان و بوستانش را با ستایش پروردگار یکتا آذین بسته است.
شاعران ایرانی همواره بر انسان‌دوستی تأکید و پافشاری کرده‌اند. سعدی از جمله شاعران دین‌دار و فرهیخته‌ای است که پیام ظلم‌ستیزی و محبت‌رسانی را منتشر کرده است و در پایان کتاب بی‌نظیرش، بوستان، نیز راه توبه و صواب و مناجات با خداوند یکتا را سفارش می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

منش و شیوه‌ی سعدی در بوستان، برنامه‌ی عملی امروز همه‌ی ماست... همه‌ی انسان‌ها به امید عاقبت‌به‌خیری، در دنیا نیکی می‌کنند؛ ازاین‌رو سعدی در پایان کتاب وزین بوستان ما را به درگاه خداوند راهنمایی می‌کند، تا از کرده‌های نادرست خویش بازگردیم و به درگاه خداوند پناه ببریم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • با سلام از اینکه بدون هیچ چشم داشتی در زمانه ای که خریدن کتاب بسیار سخت وخواندنش از آن سختتر، بسیار با اراده در راستای فرهنگ و ترویج آن کوشش میکنید سپاسگذارم خدوند بزرگ یار ویاورتان باشد
  • با سلام وادب،باسپاس اززحمات وتلاش صادقانه شمابرای زنده نگاه داشتن فرهنگ وادب این سرزمین هرچندزحمت است اما انتظار شنیدن غزلیات گهربارسعدی باخوانش درست وزیبای شماراداریم
  • تشکر از استاد محترم از معنی ساده اش
  • ممنون از زحمات پر ارزش تان لطفا از کتابهای عزیزالدین نسفی هم خوانش نمایید 🙏🙏
  • ممنون از استاد اذر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا