display result search
منو
بابالنگ دراز

بابالنگ دراز

  • 9 قطعه
  • 144 دقیقه مدت کتاب
  • 27174 دریافت شده
حتما کارتون جذاب و شیرین بابا لنگ دراز را دیده اید. همان جودی ابوت معروف و دوست داشتنی!
این داستان به شیوه‎ای بیان شده که هر فردی، در هر سن و سال، ارتباط خوبی با آن برقرار می‌کند...

دختر شاد و باهوش 15 ساله که پدر و مادرش زمانی فوت کردند که او هنوز نوزاد بود و جان او را شهر نیویورک پیدا می‌کند و او را به کالج یادبود لینکلن می‌فرستد. جودی نمی‌داند که جان اسمیت در اصل چه کسی است، ولی او را «بابا لنگ‌دراز» می‌نامد. با این حال به نظر می‌رسد که او تنها خانواده‌اش است. او بسیار سخن می‌گوید و عاشق داستان گفتن است. در این انیمیشن حضور جودی مانند پی‌پی جوراب‌بلند، با داشتن موی قرمز و نوارهای چسبیده است.

بابا لنگ‌دراز محصول سال 1912، یک رمان نامه‌نگارانه دنباله دار، اثر جین وبستر، رمان نویس آمریکایی است. جین وبستر بانوی رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی بود که آثار برجسته‌ای چون بابا لنگ دراز را در سال 1912 و دشمن عزیز را در سال 1915 به‌رشته تحریر درآورده‌است.
جین وبستر در 11 ژوئن 1916 پس از به دنیا آوردن دخترش بر اثر تب زایمان درگذشت.

کتاب:
Daddy-Long-Legs(1912)

فیلم:
در سال 1919 ، 1931 ، 1935 و فیلم 1955، در ژاپن، Daddy-Long-Legs در سال 1979 توسط Tatsunoko Production ساخته شد و در سال 1979 به عنوان یک تلویزیون انیمیشن موزیک ساخته شد.

از ایرانصدا بشنوید

شاید شما هم فکر کنید این رمانی برای نوجوانان است اما وقتی در بزرگسالی دوباره آن را شنیدم صرف نظر زنده شدن خاطرات و نیز صرف نظر از شهرت این داستان به کشفی رسیدم اینکه این داستان با زبان ساده چه چیزی را می خواسته بازگو کند کشفی است که شاید در بزرگسالی در رمان هایی مانند بابا لنگ دراز وجود دارد اینگونه است آثاری که مرزهای زمان و مکان را در می نوردند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا