منو
فقط پتی

فقط پتی

  • 6 قطعه
  • 126 دقیقه مدت کتاب
  • 814 دریافت شده
نویسنده: جین وبستر
راوی: نگین بنی عقیل
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
رمان فقط پتی بر اساس تجربیات جین وبستر در مدرسه‌ی شبانه‌روزی «لیدی جین گری» که او دوران نوجوانی‌اش را در آن گذراند شکل‌ گرفته است.

درباره‌ی کتاب
این رمان پیش‌درآمدی بر اولین رمان او «وقتی پتی به دانشگاه رفت» است. پتی شخصیت اصلی این داستان است و او دوستانش در مدرسه‌ی شبانه روزی «سنت اورسولا» زندگی می کنند. دخترها در این محیط اتفاقات جالب توجهی را تجربه می‌کنند و با افراد محلی رفت‌وآمد می‌کنند. جین وبستر با لحن جذاب مخصوص به خودش این داستان‌های روزمره را برای مخاطب تعریف می‌کند. منتقدان نسبت به این کتاب نظرات مثبتی داشتند و این کتاب را با عباراتی همچون «بسیار هیجان‌انگیز»، «سرگرم‌کننده» و «سرشار از لذت» توصیف کرده‌اند.

درباره‌ی نویسنده
فقط پتی ششمین اثر جین وبستر (Alice Jane Chandler Webster) خالق «بابا لنگ‌دراز» است که در سال 1911 به چاپ رسید. جین وبستر در سال 1876 در ایالت نیویورک آمریکا به‌دنیا آمد. مادرش آنی مافت وبستر، خواهرزاده‌ی مارک تواین و پدرش چارلز لوتر وبستر، مدیر مالی مارک تواین و ناشر بسیاری از کتاب‌های او بود. جین تنها فرزند خانواده‌ای بود که به ادبیات و نشر اندیشه و فرهنگ توجه ویژه‌ای داشتند. جین وبستر سبکی ساده و روان داشت. دیدگاه‌های اجتماعی و سیاسی خود را در نوشته‌هایش مطرح می‌کرد. مخاطبانش در محدوده‌ی سنی خاصی قرار نمی‌گیرند. از این دیدگاه شیوه‌ی نگارش جین وبستر بسیار شبیه مارک تواین است. یکی از دلایل این تأثیرپذیری، خویشاوندی با مارک تواین و علاقه‌مندی و مطالعه زیاد آثار او در نوجوانی است.

*کتاب:
Just Patty
Originally published: 1911
Author: Jean Webster
Genre: Girls / Juvenile fiction

از ایرانصدا بشنوید

روایت کتاب در جهان داستانی جین‌وبستر، معنای منحصربه‌فرد پیدا می‌کند. این کتاب گویا داستانی خلاق، شاداب و کمدی را روایت می‌کند که در عین حال دربرگیرده‌ی لحظاتی انسانی و شیرین است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی عالی
  • همه چیز خوب بود. داستان ، راوی، موسیقی متن😊
  • بامزه ست. صدای راوی هم برای این سبک کتاب ها عالیه😍 خیلی ممنون
  • خییییلی عالی بود
  • چند وقتیی که همه کتابای رواییتون خیلی ضعییف شده،به جز نوجوانا خییلی از بزرگسالا هستن که این کتابارو گوش میکنن،لطفا دقت کننین،
  • خوب بود .صدای راوی عالیهههههههه .سپاس فراوان مینا

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا