display result search
منو
جری جوان

جری جوان

  • 12 قطعه
  • 211 دقیقه مدت کتاب
  • 8277 دریافت شده
«جری من هیلیارد» در هتل دولاک، در یکی از شهرهای ایتالیا، سکونت داشت. او منتظر خواهر و عمه اش بود که به آنجا بیایند و با هم به «ریوا» بروند. جری براثر یک اتفاق خود را به جای «تونی» که راهنمای کوهنوردی است جازد و ...

در خدمت آقای ویلدر و خانواده اش بود تا به کوهنوردی بروند. سرانجام خواهر جری که «نانی» نام داشت، به همراه عمه اش به آنجا آمدند و کُنستانتینا، دختر آقای ویلدر که دوست قدیمی نانی بود، به دیدن او رفت.
نانی از اینکه دید جری در دسترس نیست، احساس ناراحتی می کرد. در همین زمان کنستانتینا گفت که شما فردا به ویلای ما بیایید و من به نمایندگی از پدرم نامه ای به جری می نویسم و از او دعوت می کنم به دیدار ما بیاید. بعد نامه را به گوستاو می دهیم تا هر زمان که جری به هتل آمد، نامه را به او بدهد. کنستانتین به محض بازگشت نامه ای برای جری نوشت و آن را به گوستاو رساند.
از طرف دیگر جری که متوجه بازگشت خواهر و عمه اش شد، به هتل آمد ولی خود را به خواهرش نشان نداد. او دو نامه به خواهرش و کنستانتین نوشت و وانمود کرد که نامه ها از اتریش ارسال شده اند. آن شب جری به طور تصادفی با ستوان دیفرا درگیر شد و بعد از چند ساعت گوستاو برای ویلدرها خبر آورد که تونی به جرم اینکه یک ارتشی فراری است، دستگیر و زندانی شده است. ویلدرها نیز چاره را در آن دیدند که تا صبح روز بعد صبر کنند.

مختصری درباره ی نویسنده:
جین وبستر، بانوی رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی بود که آثار برجسته‌ای چون بابا لنگ دراز (1912) و دشمن عزیز (1915) را به‌ رشته تحریر درآورده‌ است. آلیس جین چندلر وبستر در سال 1876 در روستای فردونیا ایالت نیویورک آمریکا به‌دنیا آمد. او تنها فرزند خانواده‌ای بود که به ادبیات و نشر اندیشه و فرهنگ توجه ویژه‌ای داشتند. او در 11 ژوئن 1916 پس از به دنیا آوردن دخترش براثر تب زایمان درگذشت.
جین وبستر سبکی ساده و روان داشت و دیدگاه‌های اجتماعی و سیاسی خود را در نوشته‌هایش مطرح می‌کرد. از خصوصیات سبک وی این است که مخاطبانش در محدوده سنی خاصی قرار نمی‌گیرند. از این دیدگاه، شیوه نگارش جین وبستر بسیار شبیه مارک تواین است. یکی از دلایل این تأثیرپذیری، خویشاوندی مادر جین با مارک تواین و علاقه‌مندی و مطالعه زیاد آثار وی در نوجوانی است.

از ایرانصدا بشنوید

جری، جوان آمریکایی که دست برقضا سر از یک روستای مرزی ایتالیایی در آورده برای نزدیک شدن به «کنستانس» یک دخترپر شر و شور آمریکایی که با پدرش در یکی از ویلاهای این دهکده برای تعطیلات ساکن است وارد یک بازی می شود.برای دانستن ادامه ی ماجرا کتاب جری جوان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خانم گوینده اکثرا" بدون دلیل می خندد و خنده های زیادش حوصله سر براست .
  • عالی بود ..
  • اونطور که من در کتاب جری جوان خوندم پیشخدمت هتل به زبان انگلیسی کاملا تسلط نداشته به همین دلیل کمی در فهم و اداء کلمات انگلیسی مشکل داشته اما این جا انگار کمی مشکل عقلی داره!😅
  • این داستان رو بیشتر از بابا لنگ دراز دوست داشتم و صداگذاری خوبش به لذتش اضافه کرد

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا