منو
زمین

زمین

 • 13 قطعه
 • 233 دقیقه مدت کتاب
 • 10573 دریافت شده
ژوزف واین در دهکده ی اورلی دی، واقع در منطقه ی نُسراس نیورا، خانه ای زیر درخت بلوط ساخت و برادرانش بِنجی، توماس و بِرتون نیز به آنجا آمدند. مدتی بعد بنجی مُرد و برتون نیز آنجا را ترک کرد....

... البته مشکلات فقط اینها نبود؛ بلکه الیزابت، همسر ژوزف، نیز جان سپرد و بعد هم خشکسالی پیش آمد. ژوزف و توماس تصمیم گرفتند از آنجا کوچ کنند. آنها قبل از کوچ سری به اطراف زدند و با پیرمرد عجیبی آشنا شدند؛ آنگاه به مزرعه ی خودشان برگشتند. ژوزف به توماس گفت من همین‌جا می مانم تا از زمین مراقبت کنم و شما گله را کوچ دهید. ژوزف بر تصمیم خود اصرار داشت و حاضر نبود از رأی خود برگردد. در همان حال روماسِ ارابه ران نیز به آنجا آمد تا در کوچ گله به آنها کمک کند. پس قرار شد تا وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنند تا روز بعد کوچ کنند....

مختصری درباره نویسنده:
جان اشتاین‌بک، یکی از شناخته شده‌ترین و پرخواننده‌ترین نویسندگان قرن بیستم آمریکاست. از بهترین آثارش می‌توان به خوشه‌های خشم (1939) اشاره کرد.
جان اشتاین‌بک در سال 1902 در کالیفرنیا به‌ دنیا آمد. پدرش خزانه‌دار و مادرش آموزگار بود. پس از تحصیل ادبیات انگلیسی در دانشگاه استانفورد، در سال 1925، بی‌آنکه دانشنامه‌ای دریافت کند، دانشگاه را رها کرد و به نیویورک رفت. در این شهر خبرنگاری کرد و پس از دو سال به کالیفرنیا برگشت.
مدتی به عنوان کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه‌چین و … به کار پرداخت و به همین سبب با مشکلات برزگران و کارگران آشنا شد. پس از آن پاسبانی خانه‌ای را پذیرفت و در این زمان وقت کافی برای خواندن و نوشتن پیدا کرد. زمانی که جهان به‌سرعت به سمت مدرنیسم پیش می‌رفت و ادوات جدید کشاورزی جایگزین بیل و گاوآهن می‌شد، او در اندیشهٔ غم و درد و رنج آنان بود. نخستین اثرش، جام زرین، را در سال 1929 نوشت. نگاه انسان‌دوستانه و دقیق او به جهان پیرامون و چهرهٔ رنج‌کشیدهٔ خودش سبب درخشش او در نوشتن آثاری چون موش‌ها و آدم‌ها و خوشه‌های خشم شد.
خوشه‌های خشم در سال 1939 منتشر شد و جایزه پولیتزر را از آن خود کرد. اشتاین‌بک به سبب خلق این آثارش جایزهٔ نوبل سال 1962 را برد. از نوشته‌های دیگر او به چمنزارهای بهشتی، به خدایی ناشناس، تورتیلافلت، دره دراز، ماه پنهان است، دهکدهٔ ازیادرفته، کره اسب کَهَر، شرق بهشت، مروارید و پنجشنبهٔ شیرین می‌توان اشاره کرد.
اشتاین‌بک در سال 1962 برنده جایزهٔ نوبل ادبیات شد. مشهورترین آثار او موش‌ها و آدم‌ها (1937) و کتاب برنده جایزه پولیتزر، خوشه‌های خشم (1939)، هردو نمونه‌هایی از زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ هستند.

*شنوندگان گرامی، به سبب دسترسی نداشتن به فصل هفتم از این کتاب شنیدنی، از شما دعوت می کنیم تا خلاصه ای از آن را در ابتدای فصل هشتم بشنوید.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب ماجرای انسان‌هایی را روایت می‌کند که زندگی‌شان با انسان‌های دیگر متفاوت است؛ انسان هایی باهوش‌تر که با دیدی وسیع‌تر به دنیا نگاه می‌کنند. شخصیت اصلی داستان مردی به نام ژوزف است که باوجود مشکلات فراوان، تلاش می کند تا زمین را از یک بحران نجات دهد. تلاش او در این مسیر کمک بزرگی به زمین می کند؛ زمینی که زنده است و نفس می‌کشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • زیبا بود🌷
 • اجرا عالی ممنون
 • سلام با تشکر از زحمات شماعزيزان،يه سوالي داشتم چرا پايان داستانهارو تغيير ميديد و مفهوم کل داستانهارو عوض ميکنيد؟
  با احترام برخی از کتاب ها برداشت آزاد یا اقتباسی ست.
 • سلام با تشکر از زحمات شماعزیزان،یه سوالی داشتم چرا پایان داستانهارو تغییر میدید و مفهوم کل داستانهارو عوض میکنید؟
 • سلام داستانش بیشتر افسردگی میاره تا امید نه خوب نه بد همین تشکر از سر کار خانم افضلی
 • سلام .‌با تشکر از برنامه خوبتان. کتاب گوياي زمين تا حدود ۷۰ درصد دانلود سپس بقيه رو‌دانلود نکرده و‌متوقف ميشود. لطفا رسيدگي کنيد.‌با ۳ گوشي امتحان شد همين مورد را دارد هر ۳ گوشي.
  با سلام و احترام: لطفا از صفحه ی اصلی اپلیکیشن ایران صدا ،در بالای صفحه سمت چپ،در قسمت بالای ارتباط با ما،مشکل خود را با همکاران پشتیبان فنی در میان بگذارید تا ان شالله راهنمایی لازم را داشته باشند.
 • سلام .‌با تشکر از برنامه خوبتان. کتاب گویای زمین تا حدود ۷۰ درصد دانلود سپس بقیه رو‌دانلود نکرده و‌متوقف میشود. لطفا رسیدگی کنید.‌با ۳ گوشی امتحان شد همین مورد را دارد هر ۳ گوشی.
 • باسلام اگر داستان را قطع ودوباره وصل کنيم چرا درجايي که قطع شده شروع نميشود ممنون
  با سلام و احترام : از مشکل ایجاد شده متاسفیم اما برای راهنمایی بیشتر لطفا از منوی برنامه گزینه ی ارتباط با ما مشکل خود را مطرح بفرمایید تا کارشناسان پشتیبان فنی شما را راهنمایی کنند.
 • جزییات داستانای اشتاین بک، مثل خود زندگی واقعی، گریزناپذیر و گذراست ... مثل چیزی که در عین ارزشمندی، بی‌اهمیته...

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا