display result search
منو
ماه پنهان است

ماه پنهان است

  • 5 قطعه
  • 91 دقیقه مدت کتاب
  • 4242 دریافت شده
نویسنده: جان اشتاین بک
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کتاب «ماه پنهان است» داستان مردانی است که پیوسته به یاد خانه و زندگی‌شان بودند، داستان اشغال سرزمین شان و بیزاری و نفرتی که از سر و روی زنان و کودکان بالا می رود...

رمان محبوب «ماه پنهان است» نوشته‌ی «جان اشتاین بک» از نویسندگان پرخواننده‌ی آمریکایی است. «ماه پنهان است» داستانی است درباره‌ی مقاومت مردم شهری که به اشغال ارتشی اشغالگر درآمده است.
اشتاین بک این کتاب را در سال 1942 و در میانه جنگ جهانی دوم نوشت و منتشر کرد و با آن‌که در آن نام کشورهای اشغالگر و تحت اشغال نیست، اما روشن است که منظور او حمله آلمان نازی به اروپا بوده است.
محوریت این رمان براساس گفت‌وگوهای میان افراد است و در آن تأثیر جنگ به خوبی، در هر دو سمت، دیده می‌شود. جنگ و خشونت‌ کاری به این ندارد که شما چه کسی هستید و در کدام جبهه قرار دارید.
در این رمان سربازانی را می‌بینیم که پیروز میدان‌اند و از اینکه به راحتی کنترل شهر را در اختیار گرفته‌اند خوشحال‌اند. از آرام بودن مردم خرسندند و با شنیدن خبرهای خوب، فکر می‌کنند که جنگ به زودی پایان می‌یابد و آنها می‌توانند به آغوش خانواده خود برگردند؛ اما آیا واقعاً چنین است؟ در مقابل مردمی را داریم که تندخو بودن را بلد نیستند؛ از شیوه جنگیدن و مقاومت و نافرمانی چیزی نمی‌دانند؛ سال‌ها در صلح و آرامش زندگی کرده‌اند، اما وقتی آزادی را از آنان می‌گیرند، همین مردم به سرعت تغییر می‌کنند و تک تکشان حاضرند که جان خود را در راه آزادی فدا کنند.

از ایرانصدا بشنوید

شنیدن بگو مگوهای سیاستمداران و تصمیم‌های سران جنگ برای اشغال یک شهر، بی شک برای کسانی که به اتفاقات پشت پرده جنگها فکر می کنند، جذاب و جالب است. کتاب «ماه پنهان است» در میانه جنگ جهانی دوم نوشته شده و فضای جالبی از مسائل جنگ را مطرح می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا