display result search
منو
راز کفش های زرد

راز کفش های زرد

  • 12 قطعه
  • 203 دقیقه مدت کتاب
  • 6856 دریافت شده
«لویی تورِن» در خیابان سَن مارتین پاریس یه قتل رسید و کمیسر «مَگره» برای پیدا کردن قاتل او شروع به تحقیق کرد. لویی سه سال قبل، کار خود را از دست داده بود و روی نیمکت بلوارها وقت گذرانی می کرد؛ اما معلوم نبود که درآمدش از کجا تأمین می‌شود.

او حتی یک اتاق برای انزوای خودش اجاره کرده بود و رها از هر قید و بندی، کفش های زرد می پوشید. دخترش «مونیکا» و نامزدش «آلبر» همه ی این ها را فهمیده بودند. از همین رو، آلبر از لویی حق السکوت می گرفت تا چیزی به کسی نگوید.
آلبر بعد از مرگ لویی، از اینکه او را متهم به قتل او کنند، ترسید و فراری شد؛ به طوری که تلاش مگره و هم قطارانش برای یافتن او نتیجه ای نداشت. از طرف دیگر «جِف»، همنشین و دوست لویی که با او روی نیمکت وقت گذرانی می کرد، دستگیر شد و اعتراف کرد که او و لویی به روش خاصی صندوق پول مغازه ها را خالی می کردند. پس مگره تصمیم گرفت جف را بازداشت کند و «نُوه» را بعد از تحقیقات برای گفت وگو پیش جف فرستاد....

*مختصری درباره ی نویسنده :
ژرژ سیمنون نویسنده بلژیکی بود. از وی که به خاطر نوشتن رمان های پلیسی شهرت داشت نزدیک به پانصد رمان و تعداد بسیاری آثار کوتاه منتشر شده‌است. سیمنون خالق شخصیت «کمیسر مگره» یکی از سرشناس‌ترین کارآگاه‌های ادبیات پلیسی جهان است.
رمان‌های او آمیزه‌ای از پرداخت استادانه و کالبدشکافی هوشمندانه روان انسان هاست. وی ترس‌ها، عقده‌های روانی، گرایش‌های ذهنی و وابستگی‌هایی را توصیف می‌کند که در زیر نقاب زندگی معمولی و یک نواخت روزمره پنهان هستند و ناگهان با انفجاری غیرمنتظره به خشونت و جنایت منجر می‌شود.
آثار او مشتمل است بر بیش از دویست رمان، صد و پنجاه رمان کوتاه، یک سناریو برای باله، چندین جلد زندگینامه (که نخستین آن‌ها با عنوان خاطرات خودمانی در 1981 منتشر شد)، مقالات بی شمار و تعداد زیادی رمان عامه پسند که آن‌ها را صرفاً برای کسب درآمد و با یک دوجین نام مستعار نوشته است. اما شهرت وی به واسطهٔ 75 رمان و 28 داستان کوتاهی است که کمیسر مگره قهرمان آنهاست. نخستین این رمان‌ها با نام مسافری که با ستاره شمال آمد (Pietr Le Letton) در سال 1931 و آخرین آن‌ها مگره و مسیو چارلز به چاپ رسیدند.

از ایرانصدا بشنوید

«راز کفش های زرد» مثل اکثر داستان های پلیسی ماجرای قتلی مرموز است ... اما چیزی که این داستان معمایی را متفاوت از موارد مشابه خود می کند نگاه جستجوگرانه خالق اثر در لایه های پنهان شخصیت است و در واقع معروف است که ژرژ سیمنون، کارگاهی در جستجوی خویشتن است. با این داستان به درون خود سفر کنید .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • واقعا صداها آزاردهندن. مخصوصا صدای خانم. فقط دلم میخواد زودتر صحبت های شخصیت خانومش تموم شه
  • خانم افضلی خودتون به این اثر گوش دادین؟! این شخصیت ها دراکولا هستن یا آااادم؟!!!!

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا