display result search
منو
قله های سپید دوردست

قله های سپید دوردست

  • 8 قطعه
  • 106 دقیقه مدت کتاب
  • 1204 دریافت شده
این رمان ماجرای زندگی واقعی بانوی شهید «فهیمه سیاری» است که بنیاد شهید انقلاب اسلامی آن را منتشر و در آن فراز و فرودهای زندگی این بانوی شجاع و مجاهدت ویژه او برای رسیدن به اهدافش را بیان کرده است.

فهیمه سیاری در سال 1339 به دنیا آمد . دوره تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در تهران سپری کرد و سپس به همراه خانواده به زنجان رفت.
در سال 57 از دبیرستان آذر زنجان در رشته ریاضی فیزیک فارغ‌التحصیل شد. وی در سال‌های 56 و 57 که کشور در تب‌وتاب انقلاب بود، جذب پایگاه مسجد حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف زنجان شد و در آن‌جا توسط بزرگانی چون آیت الله مشکینی و آقای رضوانی از وجود حوزه علمیه خواهران در قم آگاه شد، از این رو در سال1357 تصمیم گرفت برای تحصیل علوم آل‌محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، عازم قم شود. او دو سال در مکتب توحید و در مدرسه علیمه شهید قدوسی از خرمن معارف دینی خوشه برچید. پس از پیروزی انقلاب غرب کشور، به‌ویژه کردستان، عرصه تاخت‌وتاز گروهک‌های معاند بود و خطر نفوذ مکاتب و فرهنگ‌های الحادی در میان نوجوانان وجود داشت. وی در 6 آذر سال 1359 کوله‌بار سفرش را بست و به‌همراه یکی از یارانش، راهی شهر بانه شد، بلکه بتواند با آموزش‌های صحیح دینی برای آگاهی‌بخشی به فرزندان مظلوم آن سرزمین، گام‌هایی را بردارد و ...

از ایرانصدا بشنوید

یکی از داستانهای جذاب دفاع مقدس کتاب قله های سپید دوردست است که داستان بانوی شهید و جوانی را روایت می کند که در نهایت اخلاص ، تلاش می کند گامی در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران بردارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا