display result search
منو
کجا ممکن است پیدایش کنم

کجا ممکن است پیدایش کنم

  • 7 قطعه
  • 127 دقیقه مدت کتاب
  • 11218 دریافت شده
کتاب کجا ممکن است پیدایش کنم مجموعه داستانی از هاروکی موراکامی، نویسنده ژاپنی، است. خواننده از سادگی و عمق داستان‌ها، دغدغه شخصیت‌ها را پیدا می‌کند و به مهارت نویسنده پی می‌برد و جادوی کلمات او می‌شود.

یک شاعر در بیست ویک سالگی می‌میرد، یک انقلابی یا یک ستاره‌ی راک در بیست وچهارسالگی. اما بعد از گذشتن از آن سن، فکر می کنی همه چیز روبه راه است. فکر می کنی توانسته ای از «منحنی مرگ انسان» بگذری و از تونل بیرون بیایی. حالا در یک بزرگراه شش بانده، مستقیم به سوی مقصد خود در سفر هستی. چه بخواهی باشی، چه نخواهی. موهایت را کوتاه می کنی؛ هر روز صبح صورتت را اصلاح می کنی، دیگر یک شاعر نیستی، یا یک انقلابی و یا یک ستاره‌ی راک. در باجه‌های تلفن از مستی بیهوش نمی‌شوی یا صدای «دورز» را ساعت چهار صبح بلند نمی کنی. در عوض، از شرکت دوستت بیمه عمر می خری، در بار هتل‌ها می نوشی و صورت‌حساب‌های دندان‌پزشکی را برای خدمات درمانی نگه می داری. این کارها در بیست و هشت سالگی طبیعی است؛ اما دقیقاً آن وقت بود که کشتار غیرمنتظره در زندگی ما شروع شد.

مجموعه داستان‌های کتاب کجا ممکن است پیدایش کنم عبارت‌اند از:
فاجعه‌ی معدن در نیویورک: مرد از خاطرات خود و دوستانش می‌گوید.
کجا ممکن است پیدایش کنم: داستان درباره‌ی مردی است که یک روز صبح به خانه‌ی مادرش می‌رود و ناپدید می‌شود و همسر او به دنبالش است.
سگ کوچولوی آن زن در زمین: مردی برای تعطیلات به هتل میرود و با زن جوانی آشنا می‌شود.
راه دیگری برای مردن: درباره‌ی دامپزشکی که با مردان نظامی درگیر می‌شود.
خواب: درباره‌ی زن خانه‌داری است که با بی‌خوابی مواجه می‌شود.

از ایرانصدا بشنوید

قهرمان‌های داستان‌های موراکامی افرادی ساده و گاهی منزوی و کم حرف‌اند؛ آدم‌هایی که در سکوت هم شما را درگیر ماجراجویی می‌کنند و تا زمانی که همراه با خیالات و افکار آن‌ها به دنبال آرامش ذهنی‌شان نروید، آرام نخواهید گرفت.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا