display result search
منو
سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارت معنوی‌اش

سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارت معنوی‌اش

  • 7 قطعه
  • 139 دقیقه مدت کتاب
  • 2293 دریافت شده
چهار دوست صمیمی از گروهی پنج نفره تصمیم می گیرند یکی از افراد گروه به نام «سوکو تازاکی» را، بدون هیچ توضیحی؛ از گروه‌شان بیرون کنند.

«سال‌های زیارت» عنوان قطعه پیانویی کوتاه از فرانتس لیست، آهنگ‌ساز و نوازنده مجارستانی است. این رمان حکایت سفر عمدتاً درونی جوانی است که چهار دوست صمیمی‌اش، به یک‌باره، رشته‌ی دوستی خود را با او بریده‌اند. این رمان درباره مرگ و تنهایی عصر معاصر است.
نام خانوادگی شخصیت‌های اصلی رمان (دوست‌های تسوکورو) تصادفاً نام رنگ‌هاست: آبی، قرمز و ….
موراکامی با قراردادن شخصیتش در موقعیتی که تک‌تک دوستانش را از دست داده و از این‌رو به یاد مرگ افتاده است، در جست‌وجوی راهی است که آدمی بار دیگر می‌تواند به رنگ‌های زندگی بازگردد. این رمان داستانی سرراست دارد و رمانی است کلاسیک و خوش‌خوان. رمان سال گذشته در ژاپن منتشر شد و استقبال بی‌نظیری از آن شد.

کتاب گویای «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارت معنوی‌اش»، نوشته هاروکی موراکامی، در شبکه رادیویی ایرانصدا تهیه و تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

داستان سوکوروتازاکی بیرنگ، قصه آشنای گم شدن آدم هاست در خاطرات گذشته، و فرارشان از موقعیت هایی است که به دلیل عدم کسب مهارت حل مشکلات شخصی، رفتاری و اجتماعی سال ها با آن دست و پنجه نرم می کنند و زجر می کشند تا بتوانند از خود موضوع دور بشوند. سوکورو ما هستیم که در لایه های زیرین خاطرات، احساس خود را مدفون کرده ایم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیار زیاد عالی ... 🌺
  • داستان کتاب بعد چند دقیقه وارد داستان اصلی میشود ، ولی داستان اصلی بسیار جذاب و قابل درک برای همه هست ، ارزش گوش دادن دارد

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا