display result search
منو
شهید سید کمال قریشی

شهید سید کمال قریشی

  • 4 قطعه
  • 31 دقیقه مدت کتاب
  • 882 دریافت شده
خدایا تو خود می‌دانى که اکثریت انسان‌ها همیشه در خسران وضرر هستند. پروردگارا این حقیر به زیان و خسران و خطاى فراون خودم اعتراف دارم و با بار سنگین گناه در خانه اربابم آمده ام، بس نادم وپشیمان. خداوندا اى که نیکوترینى، بنده خطاکارت را دریاب.

شهید معظم سید «کمال قریشی» یکم شهریور 1336 در روستای «خاتون آباد» از توابع شهرستان «جیرفت» استان «کرمان» زاده شد. پدرش «سید محمد» و مادرش «زهرا» نام داشت. تاپایان مقطع متوسطه در رشته برق درس خواند و دپیلم گرفت. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. شاغل آموزش و پرورش بود و در سال 1360 به عنوان بسیجی با سمت «فرمانده گروهان» در جبهه حضور یافت. در روز دهم دی ماه سال 1365 زمانی که «فرماندهی گردان 419 رزمندگان کرمان» را برعهده داشت در منطقه «شلمچه» بر اثر اصابت ترکش به سر و پا به شهادت رسید و پیکرش در زادگاه او، شهر جیرفت به خاک سپرده شد.
این‌ها بخش‌هایی از سخنان زهرا علی‌عسگری (همسر شهید قریشی) است که در هنگام چاپ کتاب خاطراتش و طی مصاحبه‌ای عنوان کرده است: «ابتدا مسئله شهادت وی برایم گنگ بود زیرا کسی از نحوه شهادتش مطلع نبود؛ شبی خواب همسرم را دیدم و از او پرسیدم شما چگونه به شهادت رسیدید؟ گفت: من نفر سومی بودم که امام حسین (ع) مرا صدا زد. پس از آن روحم وارد صحنه جنگ شد و نحوه شهادت سید کمال را دیدم.»....

از ایرانصدا بشنوید

به یقین کسانی که این شایستگی را می‌یابند که در راه خدا شهید شوند، در همه ابعاد زندگی خود انسان موفق و عمل‌گرایی بوده‌اند و هیچ‌گاه از مسیر حقیقت و دستورات شرع مقدس منحرف نشده‌اند. کتاب گویای « نیمه پنهان ماه » نیز بیانگر گوشه‌ای از زندگی‌ انقلابی مجاهد خستگــی ناپذیــر، شهید سید «کمال قریشی» است. شنیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا