display result search
منو
شهید ناصر کاملی

شهید ناصر کاملی

  • 4 قطعه
  • 22 دقیقه مدت کتاب
  • 911 دریافت شده
گوشه‌ای از وصیت‌نامه شهید «ناصر کاملی»:
سالار ما حسین بن علی(ع) است که با نثار جان خویش و عزیزانش آن‌چنان دشمن را به افتضاح و رسوایی کشاند که تا تاریخ زنده است، نام حسین(ع) و عزیزانش زنده و سرمشق ما خواهد بود؛ پس اسلام بالاترین ارزش‌هاست...

شهید «ناصر کاملی» در سال 1332 در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در «شهر ری» متولد شد. تحصیلات مقدماتی را تا مرحله سیکل در شهر «تهران» گذراند و به دنبال آن به خدمت سربازی اعزام شد. پس از پایان خدمت سربازی ضمن اشتغال به کار، در کلاس شبانه به تحصیلات خود ادامه داد. دوران آخر دبیرستان او مصادف بود با اوج گیری انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی، ناصر با شرکت فعال در تظاهرات و راهپیمایی‌ها، در روز 21 بهمن اسلحه به دست گرفت و تا پایان راه، اسلحه خود را بر زمین نگذاشت.
ناصر روز 21 بهمن 57 با فعالیت در کمیته‌های مردمی، به مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی ادامه داد. سپس در تداوم این راه، سپاه پاسداران را در شهریور 58 انتخاب نمود و تا هنگام شهادت، در این ارگان مقدس خدمت کرد. آخرین پیکار ناصر به عنوان «جانشین فرمانده گردان حمزه» از لشکر محمد رسول الله (ص) در نبرد «خیبر» دروازة ورود او به بارگاه خداوندی بود. در همین صحنه بود که در سپیده دم روز پنجشنبه چهارم اسفند ماه سال 1362 در منطقة «طلائیه» لحظاتی بعد از خواندن نماز صبح، به شهادت رسید . از شهید دو فرزند به نام‌های سمیه و همچنین سمانه (که بعد از شهادت پدرش به دنیا آمد)، به یادگار مانده است.
پیکر مطهر شهید ناصر کاملی، پس از یازده سال دوری و هجران به آغوش مشتاقان بازگشت و در تاریخ یکم آبان سال هفتاد و سه در قطعة 29 بهشت‌ زهرا بخاک سپرده شد.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» بیانگر گوشه‌ای از داستان زندگی شهید « ناصر کاملی » است. شهیدی که اخلاص در عملش او را به اسوه‌ای وصف‌ناشدنی برای اطرافیان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تبدیل کرده است. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • من برنامه نیمه پنهان ماه رو با حضور این خانم تماشا کردم خود خانم اکرم خیلی قشنگتر روایت میکرد در ضمن بعضی چیزهاشم حذف کرده بودین صدای دوبلور آقا هم خیلی بد و مصنوعی بود خودروایت خانم اکرم خیلی قشنگ و جذاب بود ولی اینجا اثلا جالب نبود حیف شد داستانی به این زیبایی رو نتونستین زیبا نقل کنید

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا