منو
شهید علی تجلایی

شهید علی تجلایی

  • 4 قطعه
  • 22 دقیقه مدت کتاب
  • 1232 دریافت شده
به خدا سوگند، یک لحظه از این عهد و پیمانی که با تو بسته ام، نظرم برنخواهد گشت و آخرین قطره خونی که از بدنم بیرون ریزد، نقش «خمینی رهبر» خواهد بست، زیرا که من این وفاداری را از مکتب کربلا، از پرچمدار اباعبدالله (ع) آموخته ام ...

شهید «علی تجلایی» در روز پنجم مرداد ماه سال 1338 در «تبریز» دیده به جهان گشود. در سال 1344 قدم به عرصه علم و دانش نهاد و موفق شد از دبیرستان تربیت تبریز دیپلم بگیرد.
از سال 1356 فعالیت های مبارزاتی خود را آغاز کرد. پس از مدتی به دست ساواک دستگیر شد. در سال 1358 وارد سپاه پاسداران شد و به عنوان مربی آموزش پادگان سید الشهدا (ع) مشغول به فعالیت شد. برای مبارزه با نیروهای ضد انقلاب به کردستان رفت، سپس در مهاجرت به افغانستان، اولین مرکز آموزش فرماندهی «مجاهدان افغانی» را در داخل کشور افغانستان تأسیس کرد.
با شروع جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و در نبرد «هلاویه» و حماسه «سوسنگرد» با عنوان «فرمانده عملیات» و «معاون عملیاتی سپاه» شرکت کرد.
در طول سال های جنگ تحمیلی و در جبهه‌های «پیرانشهر» در عملیات های بسیاری شرکت داشت و مسئولیت های مختلفی را برعهده گرفت. او به عنوان «مسئول طرح و عملیات» قرارگاه خاتم (ص) در تاریخ 25 اسفند 1363 در شرق «دجله» و در عملیات «بدر» بر اثر اصابت تیر به ناحیه قلب، به درجه رفیع شهادت رسید.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» روایتگر زندگی‌نامه شهید «علی تجلایی» است؛ شهیدی که در لباس بسیجی «گمنام» به شهادت رسید. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا