منو
سردار شهید علی معمار

سردار شهید علی معمار

  • 4 قطعه
  • 34 دقیقه مدت کتاب
  • 1291 دریافت شده
بخشی از وصیت‌نامه شهید:
پیوسته خداجوی و حقیقت طلب باش و حق هر مستضعفی را از مستکبری بِستان، حال اگر این عمل را باید با به‌دست گرفتن اسلحه در کوه و دشت و شلیک بی امان خویش انجام دهی و یا در محیط امن دیگری، برایت فرقی نداشته باشد.

سردار رشید تیپ المهدی (عج) شهید «علی معمار» در سال 1336 در شهرستان کاشان متولد شد. این شهید والامقام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تشکیل یک گروه ضربتی در سپاه کاشان در کنار دیگر هم‌رزمان شهیدش، سید مصطفی حسن زاده، اصغر زجاجی، مناقبی، عباس کریمی، عربیان، پکوک، زارع و برداران رزمنده آرامش، مهدی نشاسته ای، حاج احسان درستکار و حاج حمید صدوری خدمت کرد و اولین مأموریت آنها به فرماندهی شهید معمار در آغاز آشوب ضدانقلاب در کردستان انجام شد که واقعه «بانه» یکی از حماسه های دلیرانه این شهید است. مأموریت دوم شهید معمار و یارانش در بلوچستان، بنای یک کار فرهنگی عمیق در «کانون فرهنگی سپاه ایرانشهر» و مأموریت سومش هم حفاظت از بیت امام (ره) است. مقابله با جریان استقرار ضد انقلاب در شهر سنندج، مأموریت دیگر شهید معمار و یارانش به فرماندهی شهید «چمران» و «بروجردی» است. این رشادت‌ها و ایثارگری‌های سردار شهید معمار در جبهه های آبادان و دیگر مناطق جنگی ادامه دارد تا اینکه سرانجام در فروردین سال 61 ، با آغاز عملیات غرورآفرین «فتح المبین»، درحالیکه آخرین تیربارهای دشمن را در آن سوی تپه سبز منهدم کرد، کالیبر دشمن قلب علی معمار را شکافت و بر قلب بیسیم‌چی اش، شهید اخلاقی نشست تا با خون این دو شهید در ساعات اولیه پیروزی نهایی عملیات فتح المبین، بهارِ جنوب، لاله دیگری را در خود نشاند.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» بیانگر گوشه‌ای از سرگذشت یکی دیگر از سرداران رشید اسلام است؛ شهید بزرگوار« علی معمار»، که شنیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • یادو خاطره ی تمام شهیدان اسلام بخیر و روحشون شاد.. این شهیدان و رزمندگان چندین تنشون از جمله شهید معمار و شهید اخلاقی و جانباز عزیز مهدی نشاسته از اقوام من هستن ...باعث افتخار هستن..در دو دنیا الهی شفیع همه ما باشن. با تشکر از شما عزیزان ایران صدا🌹

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا