display result search
منو
هجوم به تهاجم

هجوم به تهاجم

  • 9 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 3901 دریافت شده
مجموعه خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس «روزی روزگاری» نام گرفته است. کتاب اول با عنوان «هجوم به تهاجم» خاطرات بهمن سال 1360 تا اردیبهشت سال 1361 را از زبان فرمانده وقت لشکر 41 ثارالله (ع) روایت می‌کند.

اواخر سال 60 وقتی محسن رضایی حکم فرماندهی تیپ ثارالله را به قاسم سلیمانی 23 ساله داد، خیلی‌ها مخالفت کردند. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد نبوغ این جوان شجاع سال‎ها بعد او را به مقام قوی‌ترین مامور مخفی از نگاه CIA برساند.
کتاب هجوم به تهاجم، جلد اول، مجموعه روزی روزگاری و به تالیف عباس میرزایی است. این کتاب شامل خاطرات حاج قاسم در قالب گفت‌وگوست.
این مجموعه می‌خواهد نشان دهد وی نیروهای تحت امرش را چگونه در سخت‌ترین شرایط سال‌های آغازین جنگ هدایت کرد و چگونه یک تیپ درجه دو را به یک لشکر خط‌شکن تبدیل کرد.
این کتاب، راز مرید بودن سربازان حاج قاسم را پس از سی سال می‌گوید؛ گرچه شخصیت این شهید والامقام طی سالیان آشکار خواهد شد.
مراحل تحقیق، گفت‌وگو و تدوین این مجموعه 12 سال طول کشید. این مجموعه بزرگ در طراحی نهایی، 16 عنوان کتاب را دربرگرفت که هریک، فرماندگی ایشان در یک دوره زمانی خاص را روایت می‌کند.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«چهار نفری داخل ماشین نشستیم و جلوتر از نیروها حرکت کردیم؛ برای اینکه خودمان را به دشمن برسانیم. رسیدیم به چاه‌های نفت،چهار تا پنج نفر عراقی جا مانده بودند که آنها را اسیر کردیم و یک نفر را کنار اینها گذاشتیم و خودمان ادامه دادیم که برویم به طرف تنگ ابوغریب... به سرعت پشت سرِ ستون تانک می‌رفتیم که خودمان را برسانیم به ستون تانک. یک ماشین تنها بودیم؛ همین که گفتیم تانک، یک انفجار عظیم رخ داد. ماشین رفته بود روی مین ضد خودرو، مین منفجر شد. تمام ماشین تکه‌تکه شد. عکس ماشین هست، توی تکه‌های ماشین ما چهار نفر در هوا معلق‌زنان افتادیم روی زمین.»

از ایرانصدا بشنوید

مجموعه روزی روزگاری قرار است خاطرات سردار سلیمانی را از ابتدای جنگ تحمیلی تا انتها در 16 مجلد روایت کند. جلد اول این مجموعه را در بخش دوم بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا