منو
سردار سرلشگر شهید حاج حسین خرازی

سردار سرلشگر شهید حاج حسین خرازی

  • 4 قطعه
  • 43 دقیقه مدت کتاب
  • 3822 دریافت شده
وصیت‌نامه شهید:
در مشکلات است که انسان‌ها آزمایش می‌شوند. صبر پیشه کنید که دنیا فانی است و ما معتقد به معاد هستیم. از مردم می‌خواهم که پشتیبان ولایت فقیه باشند. راه شهدای ما راه حق است، از خدا می‌خواهم که ادامه‌ دهنده راه آن‌ها باشم....

روز جمعه ماه محرم سال 1336 در یکی از محله‌های مستضعف‌نشین «اصفهان» به نام «کوی کلم» خانواده با ایمان «خرازی» مفتخر به قدوم سربازی از عاشقان اباعبدالله (ع) شد. هوش و ادب، زینت بخش دوران کودکی او بود و در همان ایام همراه پدر به نماز جماعت و مجالس دینی راه یافت و به تحصیل علوم در مدرسه‌ای که معلمان آنجا افرادی متعهد بودند، مشغول شد. اکثر اوقات پس از تکالیف مدرسه به مسجد محله به نام مسجد «سید» رفته و با صدای پرطنینش اذان و تکبیر می‌گفت. حسین در دوران فراگیری دانش کلاسیک لحظه‌ای از آموزش مسائل دینی غافل نبود و در آغاز دوران نوجوانی گرایش زیادی به مطالعه خبرها و کتابهای اسلامی‌ و انقلابی داشت و به تدریج با امور سیاسی نیز آشنا شد. در سال 1355 پس از دریافت دیپلم طبیعی، برای خدمت سربازی به «مشهد» اعزام شد. او ضمن گذراندن دوران خدمت، فعالانه به تحصیل علوم قرآنی در مجامع مذهبی مبادرت ورزید. از همان روزهای اول انقلاب در «کمیته دفاع شهری» مسئولیت پذیرفت و برای مبارزه با ضد انقلاب داخلی و جنگ‌های «کردستان» قامت به لباس پاسداری آراست و لحظه‌ای آرام نگرفت. یک سال صادقانه در این مناطق خدمت کرد و مأموریت‌های محوله او را راهی «گنبد» کرد. سال 1358 تا لحظه آخر حضورش در صحنه مبارزه، مرخصی کاملش هنگام زیارت خانه خدا بود. (شهریور ماه سال 1365) در دیگر موارد هر سال یکبار به مرخصی می‌آمد و پس از دیدار با خانواده شهدا و معلولان، با یاران باوفایش در گلستان شهدا به خلوت می‌نشست و در اسرع وقت به جبهه باز می‌گشت. در طول مدت حضورش در جبهه 30 ترکش میهمان پیکر او شد و در عملیات «خیبر» دست راستش را به خدا هدیه کرد. اما با آنکه یک دست نداشت برای تأمین و تدارکات رزمندگان در خط مقدم تلاش فراوان می‌کرد. در عملیات «کربلای 5» زمانی که در اوج آتش توپخانه دشمن، رساندن غذا به رزمندگان با مشکل مواجه شد، «حاج حسین» خود پیگیر این امر شد و انفجار خمپاره‌ای این سردار بزرگ را در روز جمعه 8/12/1365 به سربازان شهید لشگر امام حسین (ع) پیوند داد و روح عاشورایی او، زائر کربلا گشت و بنا به سفارش خودش در قطعه شهدا و در میان یاران بسیجی‌اش مهمان خاک شد.

*در این کتاب بخش هایی از صدای شهید خرازی استفاده شده است.
مداحی که در کتاب صدای ایشان را می شنوید، حاج صادق آهنگران است.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» روایتگر بخشی از زندگی سردار سرلشگر شهید «حاج حسین خرازی» است. فرماندهی مدیر و مدبر، که پیروزی‌های بسیاری از عملیات‌های حساس هشت سال دفاع مقدس را مدیون و مرهون رشادت‌های این شهید بزرگوار هستیم. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • 👌❤️❤️🌹🌹عالی😢
  • سلام خدا بر شهیدان🌱
  • به نظرم اون عدم تایید رو از صفحه اول بردارید. آخه کدوم آدم ناجوری به خودش اجازه میده وصیتنامه شهید مملکتشو لایک نکنه. بر دارین اساتید فن.
  • عالی❤❤
  • سلام شهدا کارشان تمام برای خدا بود وخونشون تو رگ این سرزمین جاریست
  • بناشد از شهیدان دور گردیم به ذلت رهسپار گور گردیم 😭⁦☹️⁩

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا