display result search
منو
برفراز آشیانه عنقا

برفراز آشیانه عنقا

  • 17 قطعه
  • 417 دقیقه مدت کتاب
  • 1883 دریافت شده
این کتاب اجمالی به وقایع کردستان با محوریت شهید محمود کاوه از ابتدای مبارزه این شهید بزرگوارتا رهایی کردستان از دشمنان داخلی و خارجی است.

کاوه در کردستان یرای مبارزه با ضدانقلاب – که از حمایت‌های خارجی برخوردار بود و با جنایاتی هولناک، توطئه شوم جدایی ان نقطه از میهن اسلامی را در ذهن می‌پروراند – شب و روز نداشت و به دلیل تلاش بسیار زیاد، جدیت و پشتکار، شجاعت و روحیه شجاعت‌طلبی که داشت، در مدت کوتاهی به سمت فرماندهی عملیات سپاه سقز منصوب شد و در این زمان با ناباوری همگان همراه تعداد کمی نیرو، عملیات آزادسازی منطقه مرزی بسطام را با شهامت غیرقابل وصفی طرح‌ریزی و‌45 کیلومتر جاده مرزی را طی یک مرحله و در عرض ‌٢4 ساعت در قلب منطقه تحت نفوذ ضدانقلاب آزاد کرد.
ضدانقلاب که با برخورداری از سلاح و امکانات و نیروی رزمی فراوان،عرصه را برای نیروهای نظامی و انتظامی تنگ کرده بود و جنایات فجیعی مرتکب می‌شد، با ورود جوانان دلیر و متعهدی چون کاوه به صحنه عملیات،به این نتیجه رسید که ماندن در کردستان برایش سنگین تمام خواهد شد.
کاوه و همرزمانش با عملیات پی در پی، مزدوران استکبار را در منطقه منفعل و مستأصل کرده بودند تا جایی که ضدانقلاب در اوج استیصال و درماندگی برای زنده یا مرده او جایزه تعیین کرده بود.

از ایرانصدا بشنوید

اگر ابهامات و سوالات بی پاسخی درباره ناگفته های جنگ و انقلاب و پشت پرده گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی دارید این برنامه و دو بخش قبلی آن بسیار راهگشاست چرا که این برنامه بیشتر از آنکه داستان باشد مستند است ...

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا