display result search
منو
وصول

وصول

  • 14 قطعه
  • 405 دقیقه مدت کتاب
  • 2278 دریافت شده
این کتاب، داستان زندگی یک شهید است. «ام یاسر» بانویی از زنان مقاومت لبنان بود که همراه با همسرش به شهادت رسیدند.

نویسنده در مقدمه‌ی این کتاب می‌نویسد: «همه‌ی اطلاعاتی که من از خانواده‌ی محترم ام یاسر در دست دارم، به زمانی بازمی‌گردد که افتخار همسایگی با ایشان را در نجف اشرف داشتم. به اضافه‌ی مطالبی که در مقالات خواندم و حدود سی گفت‌وگویی که شخصا با ایشان انجام دادم.
بر همین اساس بود که یک روز رئیس انجمن فرهنگی لبنان از من خواست تا زندگی‎نامه‌ی ام یاسر را بنویسم... همه‌ی آنچه درباره‌ی ام یاسر گردآورده بودم، اثر شگرفی بر روح و جان من گذاشته بود و نگارش زندگی‌نامه را که معمولا در قالبی خشک و بی‌روح به رشته‌ی تحریر درمی‌آید، بر من دشوار ساخته بود.»

سید عباس موسوی، روحانی شیعه‌ی لبنانی و دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان بود که در 16 فوریه 1992، براثر حمله‌ی بالگردهای اسرائیلی، همراه همسر و فرزندش به شهادت رسیدند.
«وصول» خاطرات ام یاسر، همسر سید عباس موسوی است که عبدالقدوس امین نوشته است.

از ایرانصدا بشنوید

در این کتاب با یکی دیگر از زنان مقاومت لبنان آشنا می‌شویم. بانوی بزرگوار و فعالی که برای آموزش احکام اسلامی، همراه همسرش حوزه‌ی الزهرا را در لبنان راه‌اندازی کرد و سرانجام هردو به شهادت رسیدند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • چه ظرفیت عظیمی و چه قدرتی برای تحمل سختی ها خداوند در دل انسان ها گذاشته و چه گمنامانی از آن برای اسلام و انقلاب زحمت کشیده اند.جز شهادت،چه پاداشی برای آن ها قابل تصور است. همه مدیون آ ن ها هستیم.
  • عالی بود، ممنونم از کارهای خوبتون و موسیقی بی نظیر
  • واقعا داستان عالی و آموزنده ای بود انشاءالله ما رو هم دعا کنن روحشان شاد🌹

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا