منو
برفراز آشیانه عنقا

برفراز آشیانه عنقا

  • 17 قطعه
  • 432 دقیقه مدت کتاب
  • 5881 دریافت شده
این کتاب به شرح شکستن محاصره باشگاه افسران سنندج در سال59 توسط نیروهای انقلاب می پردازد.ماجرای به اسارت درآمدن نیروهای ارتش و تلاش ضدانقلاب برای استفاده تبلیغاتی از آنها علیه نظام و اتفاقات بعد از آن از بخش های دیگر این کتاب است.

کمتر از 50 نفر نیروی با اعتقاد و با ایمان در باشگاه افسران سنندج، در مقابل 2 هزار نفر ضدانقلاب 22روز مقاومت کردند. وقتی ضدانقلاب ناامید ‌شد و ‌فهمید نمی‌تواند این نقطه را بگیرد، دست به محاصره نیروها ‌زد. لذا راه امدادرسانی ‌بسته شد، آب و برق را به روی رزمنده‌ها قطع ‌کردند، آذوقه و حتی دارویی برای مجروحان وجود نداشت. پیکرهای شهدا در این پایگاه مانده بود.بعد از 22 روز مقاومت در چنین شرایطی، نیروهایی از کرمانشاه به فرماندهی شهیدان «محمد بروجردی» و «علی صیاد شیرازی» از فرودگاه وارد شهر سنندج ‌شدند؛ آنها به سختی فرود ‌آمده بودند. بعد از طراحی عملیات، در نخستین روزهای اردیبهشت 59 با هدف رهایی نیروهای حاضر در باشگاه افسران از محاصره و پاکسازی مناطق مختلف شهر از وجود ضدانقلاب، عملیاتی آغاز ‌شد.

از ایرانصدا بشنوید

موضوعات و حقایق چالش برانگیزی که همواره بیان آنها با نوعی ترس همراه بوده برای اولین بار در این اثر بیان می شود. همان چالشهایی که همواره از سوی معاندین به صورت یکسویه طرح و بی جواب می ماند در این روایت مستند گونه مطرح و به شکل منطقی پاسخ داده می شود. بیان اصل ماجرا و آنچه اتفاق افتاده بدون اضافه گویی و شاخ وبرگ دادن از ویژگیهای خوب این اثر است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • به فدای همه شهدایی که در راه ایران و ایرانی جان فشانی کردن!!! داود از کرج،،،،

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا