display result search
منو
برفراز آشیانه عنقا

برفراز آشیانه عنقا

  • 17 قطعه
  • 408 دقیقه مدت کتاب
  • 540 دریافت شده
نویسنده:
راوی: مهدی نمینی مقدم
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
بخش ابتدایی این کتاب به مأموریت یافتن شهید کاوه برای اعزام به کردستان و آنچه بر وی برای جدایی از جماران و پیر آن میگذرد می پردازد.بیان دلاوریها، رشادت ها و در نهایت مجروح و شهید شدن«عدنان» از پیشمرگان کرد بخش دیگری از این کتاب است.

محمود بسیار جوان بود، جوان‌تر از آنکه به ترفند‌ها و افسون‌های کهنه و کارکشته فتنه و فتنه‌گران آگاهی کامل داشته باشد زیرا تسط و اشراف به آن همه دسیسه و توطئه و نقشه‌های دقیق طراحی شده، مستلزم سن و سال بالا، تجربه و اطلاعات تئوریک فوق العاده بود. اما گویی این نسل، نسل بسیار جوانی که این کار عظیم را کرده بود و انقلاب بزرگی را به ثمر رسانیده بود و اکنون از آن محافظت می‌کرد. ویژگیهایی داشت که از راز و رمزی پیچیده و ماورای محاسبات معمولی نشات می‌گرفت. فردای آن شب محمود و تنی چند از محافظان بیت راهی کردستان می‌شدند. می‌رفتند چشم فتنه را کور کنند. آن شب، شب دیگری بود. اما چطور می‌شد دل از جماران کند؟ جماران قلب پر تپش جهان بود. میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان چشم به جماران دوخته بودند و میلیون‌ها قلب به خاطر جماران می‌تپید. به خاطر «پیر بزرگ» جماران.

از ایرانصدا بشنوید

... قضاوت کار آسانی نیست آن هم زمانی که حقیقت در نقاب های لایه لایه پیچیده شده است ... این داستان سعی دارد با طرح بی طرفانه بخشی از حقایق مخالفان انقلاب، قضاوت را برای شما آسانتر نماید یا دست کم زمینه تحقیق و تفکر بیشتر را در بستر داستانی جذاب فراهم آورد

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

تصاویر

کتاب گویا