display result search
منو
معلم شهید «مسعود قصری»

معلم شهید «مسعود قصری»

  • 4 قطعه
  • 28 دقیقه مدت کتاب
  • 424 دریافت شده
شهید «مسعود قصری» انسانی شجاع و در عین حال رقیق‌القلب و مهربان بود و از هیچ کوششی برای انقلاب و ترقی و پیشرفت دانش‌آموزان فروگذار نمی‌کرد. عدالت و حق‌خواهی شهید قصری، زبانزد همه بود و هرگز حاضر نمی‌شد که حقی از کسی ضایع شود....

سحرگاه یازدهم بهمن ماه بود که «مسعود قصری» در خانواده ای متدین، از اهالی سنندج و در دامنه کوه «آبیدر»، پای به عرصه وجود گذاشت. او پس از دریافت مدرک دیپلم، در کسوت نیروی سپاه دانش، به روستای «حسین آباد» شهر سنندج رفت و ضمن آموزش و پرورش فرزندان آن سامان، با همت و همکاری مردم روستا، مدرسه ای نو برای آنان ساخت و به یادگار گذاشت.
روز هفتم آذر ماه سال 1360، هنگامی که از مدرسه‌ای در سنندج راهی منزل بود، قلب پاک و تپنده او، با اصابت گلوله ی نیروهای ضد انقلاب، از تپش بازایستاد و بدین سان معلمی دیگر از قافله فرهنگیان مؤمن این دیار به شهادت رسید و به کاروانیان همیشه جاوید کربلا پیوست.

از ایرانصدا بشنوید

شهدای ترور انسان‌های بابصیرتی بودند که توسط دشمنان، ترور شدند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. از این رو زندگی این شهیدان می تواند سرلوحه همه مردم باشد. شهید مسعود قصری، یکی از این شهیدان است که از شما دعوت می کنیم سرگذشت او را در این کتاب گویا بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا