display result search
منو
سه داستان‌کوتاه  از برنارد مالامود

سه داستان‌کوتاه از برنارد مالامود

  • 5 قطعه
  • 67 دقیقه مدت کتاب
  • 3058 دریافت شده
داستان‌های: دلال ازدواج از مجموعه ی بشکه ی سحرآمیز، رحم کن (بقالی) از مجموعه ی کفش های خدمتکار و داستان هفت سال اول

در داستان بشکه‌ سحرآمیز می شنویم:
«لِئو در یک اتاق کوچک دانشجویی زندگی می کند. دوستی به او پیشنهاد می کند که زودتر ازدواج کند. پس لئو نزد زوجی می رود که در این باره او را راهنمایی کنند. آقا و خانم سالزمَن به او پیشنهادهایی می دهند، اما او با آنها مخالفت می کند؛ تا اینکه یک روز موقع بازگشت از خانه ی آقای سالزمن با دختری رو به‌ رو می شود که فکر می کند گزینه ی مناسبی برای زندگی با اوست...».

در داستان رحم کن می شنویم :
«داوی دَف، مأمور سرشماری است که برای چند پرسش نزد پیرمردی به نام رُزِن می رود. رزن افسرده و بی رمق در مغازه ی تاریک خود نشسته است. پیرمرد در پاسخ به پرسش‌های دُف، ماجرای زندگی برادرزاده اش، خانم ایوا را بازگو می کند و درنهایت می گوید که بعد از مرگ همسر ایوا و ورشکستگی او اموالش را به ایوا بخشیده و حالا ایوا خرج زندگی او را می دهد....

در داستان هفت سال اول می شنویم:
فِلَدِ کفاش، شاگردی به نام زابِل دارد که زیاد مورد توجه او نیست. مَکس پسر دانشجویی است که ذهن فلد را به خود مشغول کرده و او قصد دارد تا به مکس پیشنهاد بدهد که با دخترش مِریام ازدواج کند. بالأخره فلد به خود جرئت می دهد و این موضوع را با مکس در میان می گذارد. مکس و فلد با هم قرار می گذارند و مکس به ملاقات مریام می رود. آن دو عقایدی متفاوت دارند و این را خیلی زود متوجه می شوند. فلد در فکر راه چاره ای است، غافل از اینکه زابل و مریام یکدیگر را دوست دارند....

مختصری درباره‌ی نویسنده :
برنارد مالامود (زاده 26 آوریل 1914 - درگذشته 18 مارس 1986) نویسنده آمریکایی بود که رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش بیشتر بازتاب زندگی یهودیان در آمریکا بود. برنارد مالامود به خاطر داستان «استعداد طبیعی» جایزه ملی کتاب آمریکا و برای رمان تعمیرکار، که در ایران با نام فریب خوردگان بزرگ منتشر شده است، جایزه پولیتزر را دریافت کرد.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب، جایزه کتاب ملی ایالات متحده آمریکا را در سال 1959 به دست آورد. این داستان ها را به روایت هنرمندانه ی ، گویندگان رادیو بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • حیف از چنین داستانی که در فرآیند تبدیل به کتاب صوتی یا نمایش رادیویی، هزارپاره و نابود می شه. جان کلام نویسنده رو حذف می کنید و داستانش رو به روایت خودتون تعریف می کنید؟ آخه چرا؟ به چه قیمتی؟

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا