display result search
منو
قهرمان واقعی

قهرمان واقعی

  • 17 قطعه
  • 315 دقیقه مدت کتاب
  • 4300 دریافت شده
«روی هاپس» بازیکن بیس بال بود. «بامپ»، بهترین بازیکن تیم شوالیه ها، براثر یک اتفاق جان سپرد و روی بنابه نظر «پاپ»، سرپرست تیم، جای او را گرفت...

روی پس از مدتی به میمو، خواهرزاده ی پاپ، که قرار بود با بامپ ازدواج کند، علاقه مند شد و تصمیم گرفت با او ازدواج کند. تیم شوالیه ها با داشتن روی، روز به روز، پیشرفت می کرد؛ اما یک روز روی به علت پرخوری راهی بیمارستان شد.
ازطرف دیگر یک دوره از مسابقات به پایان رسید و فقط یک بازی قبل از مسابقات جهانی برای روز دوشنبه باقی ماند و البته دکتر هم اجازه داد که روی در مسابقه ی روز دوشنبه شرکت کند. در این میان رئیس تیم به بیمارستان (نزد روی) آمد و گفت که به او درقبال پول پیشنهاد شده است تا در این بازی شکست بخورد. رئیس از روی خواست تا خوب بازی نکند و در عوض سی و پنج هزار دلار جایزه بگیرد. روی بنابه دلایلی و از همه مهمتر، به خاطر ازدواج با میمو، این پیشنهاد را پذیرفت...

مختصری درباره نویسنده:
برنارد مالامود نویسنده آمریکایی بود که رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش بیشتر بازتاب زندگی یهودیان در آمریکا بود. برنارد مالامود به خاطر داستان «استعداد طبیعی» جایزه ملی کتاب آمریکا و برای رمان «تعمیرکار» که در ایران با نام «فریب خوردگان بزرگ» منتشر شده است، جایزه پولیتزر را دریافت کرد.
برنارد مالامود در سال 1914 در بروکلین و در خانواده‌ای یهودی متولد شد. او 8 رمان و 65 داستان کوتاه نوشت و در سال 1997 داستان‌هایش را در یک مجموعه 629 صفحه‌ای به چاپ رساند. وی در 37 سال زندگی هنری خود، برنده جایزه ملی آمریکا شد و جوایز متعدد دیگری از جمله جایزه پولیتزر و مدال طلایی را، برای یک عمر دستاورد هنری، از سوی آکادمی ملی هنر و ادبیات دریافت کرد. «استعداد طبیعی» و «کارساز» مهم‌ترین رمان‌های وی است.
رمان دیگری از وی با عنوان «دلال» در سال 1966 منتشر شد و جایزه پولیتزر و جایزه ملی کتاب آمریکا را به خود اختصاص داد. وی در 18 مارس 1986 در 71 سالگی درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

«قهرمان واقعی» ماجرای زندگی ورزشی «روی هاپس» را بیان می کند که بنابر اتفاقی، در تیم بیس بال جای می گیرد و سعی دارد تا افتخار بیافریند؛ اما رویدادهایی موجب می‎شود تا در این مسیر با مشکلاتی مواجه شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا