display result search
منو
روح کوچولو

روح کوچولو

  • 6 قطعه
  • 117 دقیقه مدت کتاب
  • 2542 دریافت شده
نویسنده: اوتفرید پرویسلر
راوی: گیتی خامنه
قالب: روایی
دسته‌بندی: کودک
روح کوچولو توی یک صندوق قدیمی، در اتاق زیر شیروانی، پشت دودکشی بزرگ، زندگی می کرد و کسی هم نمی‌دونست که این صندوق واقعا مال یک روحه....

داستان درباره یک روح کوچولوی سرگردان است که در یک صندوق و در یک قلعه قدیمی زندگی می‌کند. روح کوچولو که روح شب بیدار است، راس ساعت 12 از خواب بیدار شده، در شهر و بیشه گردش می‌کند. تا این که رویایش به حقیقت می پیوندد و یک روز او در ساعت 12 ظهر از خواب بیدار می‌شود و روز را می بیند؛ اما روح کوچولو در روز اتفاقات ناگواری را برای مردم شهر رقم می زند...
اوتفرید پرویسلر (آلمانی: Otfried Preußler؛ زاده 20 اکتبر 1923 درگذشته 18 فوریه 2013) نویسنده کتاب روح کوچولو از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان اهل آلمان بود. او بیشتر با کتابهای سه‌گانه «هوتزون پلوتز راهزن» شناخته می‌شود و تاکنون بیش از 50 میلیون نسخه از کتابهای او در سراسر جهان به فروش رسیده و به 55 زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

کتاب روح کوچولو یکی از مشهورترین کتاب ادبیات کودکان و نوجوانان آلمان است که به 44 زبان ترجمه شده است.

کتاب:
The Little Ghost(1966)
فیلم:
The Little Ghost(1997)(2013)

*این رمان در ایران در سال 1383 توسط نشر ایران‌بان منتشر شد و با ترجمه الهام مقدس و ویراستاری پیرایه کلهر به بازار کتاب آمد.

از ایرانصدا بشنوید

اگر دوست دارید داستان جذاب و بامزه ای درباره روح برای کودکانتان تعریف کنید و از دنیای جالب و تخیلی ارواح بگویید تا ترسشان از این موجودات بریزد پیشنهاد می کنم حتما کتاب «روح کوچولو» را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا