display result search
منو
آئورا

آئورا

  • 5 قطعه
  • 73 دقیقه مدت کتاب
  • 6360 دریافت شده
فلیپه مونترو، تاریخ‌دان جوان و جویای کار، در کمال ناامیدی به یک آگهی استخدام برمی‌خورد که با تحصیلات و علایق او همخوانی کامل دارد. او بلافاصله خود را به نشانی نوشته شده در آگهی می‌رساند و ماجرای حیرت‌انگیز رمان از همان لحظه آغاز می‌شود.

«فلیپه مونترو» که جویای کار است، با این آگهی روزنامه برخورد می‌کند: «تاریخ‌دان جوان، جدّی، باانضباط، با تسلّط کامل بر زبان فرانسۀ محاوره‌ای. چهار هزار پسو در ماه،خوراک کامل، اتاق راحت برای کار و خواب».
این آگهی، مسیر زندگی فلیپه را تغییر می‌دهد؛ او به نشانیِ داده‌شده مراجعه می‌کند و با خانه‌ای اسرارآمیز مواجه می‌شود که پیرزنی بیمار و دختری زیبا در آن زندگی می‌کنند.
«خانم کونسوئلو» برای تدوین خاطرات همسرش، «ژنرال یورنته»، حاضر شده در روزنامه آگهی بدهد و یک تاریخ‌دان جوان را استخدام کند. «آئورا»، برادرزادۀ خانم کونسوئلو و تنها مونس اوست که حضورش در خانه‌ای قدیمی و غبارگرفته، عجیب و اسرارآمیز است؛ خانه‌ای که در تاریکی فرو رفته است و از گوشه و کنارش صداهایی عجیب شنیده می‌شود، با خدمتکاری که هرگز کسی او را ندیده و یک صندلی اضافه بر سر میز غذاخوری و ...

* رمان آئورا اثر کارلوس فوئنتس، رمان نویس مکزیکی، است که در سال 1962 میلادی آن را منتشر کرد و یکی از آثار بسیار موفق ادبیات آمریکای لاتین است. به سبب فضای جادویی کتاب، شنیدن آن برای گروه سنی نوجوان پیشنهاد نمی‌شود.

از ایرانصدا بشنوید

«آئورا» به معنی «هاله» است، هاله ای که تمام داستان را به نوعی در برگفته و پرده ای از ابهام و سرگردانی برآن کشیده است. رمان آئورا را بشنوید و باز هم بشنوید. هربار با شنیدن این داستان ، دریافتی متفاوت از ماجرا خواهید داشت. برداشتهایی غرق در رمز و راز ذهنی نویسنده ای مکزیکی!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا