منو
کله پوک

کله پوک

  • 4 قطعه
  • 23 دقیقه مدت کتاب
  • 3006 دریافت شده
نویسنده: آنتون چخوف
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در یکی از روزهای پاییز، بوکین، صاحب کارخانه و زمینهای کشاورزی فراوان که مردی زیبا بود، به اتفاق آلمر، وکیل دادگستری که مردی مسن و صاحب کله ای بزرگ و موهایی زبر بود، در سالن عمومی یکی از رستورانهای بیرون شهر مشغول خوردن غذا بودند...

آنها درباره مسائل روز با یکدیگر صحبت می کردند... آلمر گفت: می دانی در حال حاضر بزرگ‎ترین مشکل جوانان تحصیل‌کرده ما، اشتغال است؛ بیشتر جوانان ما یا بی‌کارند، یا به کارهایی اشتغال دارند که هیچ تناسبی با معلومات و تخصص آنها ندارد... به همین دلیل تحصیلات عالی در کشور ما آن طوری که لازم است ، نتیجه ی مطلوب نمی دهد...

*درباره نویسنده اثز:
آنتون پاولوویچ چِخوف (به روسی: Анто́н Па́влович Че́хов)‏ (زادهٔ 29 ژانویهٔ 1860 در تاگانروگ - درگذشتهٔ 15 ژوئیهٔ 1904) داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجستهٔ روس است. او در زمان حیاتش بیش از 700 اثر ادبی آفرید.
او را مهم‌ترین داستان کوتاه‌نویس برمی‌شمارند و در زمینهٔ نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای از خود به‌جا گذاشته‌است و وی را پس از شکسپیر بزرگ‌ترین نمایش‌نامه‌نویس می‌دانند. چخوف در 44سالگی بر اثر خون‌ریزی مغزی درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

آنتوان چخوف، نویسنده نامدار روسی، آثار ماندگار بسیاری در قالب های رمان، داستان کوتاه و نمایشنامه نوشته است. داستان کوتاه «کله پوک» همچون بسیاری از آثار چخوف، با طنزی پنهان، یکی از معضلات بزرگ جامعه آن زمان، یعنی دروغگویی و فریبکاری را نقد می کند. شنیدن این داستان زیبا را به شما عزیزان پیشنهاد می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا