display result search
منو
آدمهایی خطرناک

آدمهایی خطرناک

  • 4 قطعه
  • 22 دقیقه مدت کتاب
  • 5374 دریافت شده
نویسنده: آنتون چخوف
راوی: امید زندگانی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
پیش‌خدمت لباس سفید تمیزی پوشیده بود. او سر میز حاضر شد و تعداد غذایی که در مهمانخانه وجود داشت، شمرد و منتظر دستور شد. مرد غریبه فکری کرد و پرسید: فقط همین غذاها را دارید؟ ... مهمانخانه کثیف و پر از مگس بود...

همه مشاهده کردند که شیئی شبیه ماهی‌تابه، به روی خورشید می خزد و آن را از زمین جدا می کند. موقعی که اهالی شهر فهمیدند که بیش از نصف خورشید را سیاهی گرفته، دیگر کاری نمی شد کرد؛ اشخاص ناشناس هم مشغول کارهای مرموز و خطرناک خود بودند....

درباره نویسنده:
آنتون پاولوویچ چِخوف (به روسی: Анто́н Па́влович Че́хов)‏ (زادهٔ 29 ژانویهٔ 1860 در تاگانروگ - درگذشتهٔ 15 ژوئیهٔ 1904) داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجستهٔ روس است. او در زمان حیاتش بیش از 700 اثر ادبی آفرید.
او را مهم‌ترین داستان کوتاه‌نویس برمی‌شمارند و در زمینهٔ نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای از خود به‌جا گذاشته‌ است. وی را، پس از شکسپیر، بزرگ‌ترین نمایش‌نامه‌نویس می‌دانند. چخوف در 44 سالگی بر اثر خون‌ریزی مغزی درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

داستان‌های آنتون چخوف از اهمیت بسیاری برخوردارند. در این داستان با شخصیتی مرموز و به ظاهر خطرناک آشنا می‌شویم؛ انسانی معترض و خشن که از شرایط ناراضی است. او کارهای عجیب ومرموزی انجام می دهد. توصیف‌های دقیقِ شخصیت‌های کتاب، با زبانی نمادین، از نکته‌های مهم داستان است. شنیدن این کتاب گویای زیبا را به شما پیشنهاد می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا