منو
دختر چشم نقره‌ای

دختر چشم نقره‌ای

  • 8 قطعه
  • 131 دقیقه مدت کتاب
  • 6634 دریافت شده
نویسنده: دشیل همت
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نامزد مرد جوانی، 21 روز قبل از ازدواج، به ناگهان، ناپدید می شود و در نامه ای می نویسد مجبور شده به بالتیمور برود. این دختر گذشته ی تاریکی دارد که شاعر جوان از آن بی خبر است.

مردی به نام «برک پنگبرن» به دفتر کارآگاهی مراجعه می کند و از آنها می‌خواهد تا نامزد او «جین دلانو» را بیابند. راوی که کارآگاه است، به آپارتمان پنگبرن می‌رود و از او اطلاعاتی درباره جین دلانو می خواهد. در ادامه معلوم می شود که پنگبرن شاعر است و دلانو شیفته ی شعر و آنها به تازگی با هم آشنا شده‌اند.
پس از ناپدید شدن دختر، آنها مدتی با نامه با یکدیگر در ارتباط بودند تا اینکه نامه‌ها نیز قطع شد. شاعر جوان به شدت نگران است؛ شوهرخواهرش که سرمایه دار مشهور و ثروتمندی است، ضمانت شاعر را می کند و کارآگاه پیگیر این پرونده می‌شود...

*کتاب:
(The Girl with the Silver Eyes (1924

از ایرانصدا بشنوید

ساموئل دشیل هَمِت نویسندهٔ رمان‌های پلیسی آمریکایی است. همت، در این کتاب داستان عشق کورکورانه ای را روایت می کند که با ریختن خون به پایان می رسد. او با هنرمندی خواننده را با گارآگاه همراه می کند و قدم به قدم پرده از یک کلاهبرداری عشقی بزرگ برمی‌دارد، ماجرایی که درنهایت با قتل خاتمه می یابد. به علاقمندان داستان‌های پلیسی و همچنین عشقی که تحت هر شرایطی معشوقه را مقدس می شمارند شنیدن این رمان را توصیه می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا