display result search
منو
حادثه سن فیاکر

حادثه سن فیاکر

  • 9 قطعه
  • 129 دقیقه مدت کتاب
  • 4362 دریافت شده
نویسنده: ژرژ سیمنون
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نامه‌ای با اعلام وقوع یک قتل به اداره پلیس می‌رسد و بازرس مگره مأمور می‌شود تا به زادگاه خودش «سن فیاکر» که محل وقوع این حادثه است، برود.

ورود او به سن فیاکر مصادف است با یادآوری خاطرات دوران کودکی؛ اما نمی‌داند چه کسی کشته خواهد شد تا اینکه در کلیسا پس از اتمام مراسم دعا درمی‌یابد که کنتس سن فیاکر مرده است. جسد را به قصر می‌رسانند. مگره در آنجا با منشی کنتس، یعنی «ژان متایه» مواجه می شود و همچنین با پسر کنتس، یعنی موری سن فیاکر؛ این درحالی است که دکتر علت مرگ کنتس را حمله ی قلبی تشخیص داده است.
مگره با پسر کنتس به گفت و گو می‌نشیند و درمی‌یابد که به شدت مقروض است؛ ضمن اینکه مگره در جست‌وجوی کتاب دعای کنتس است.
اما مگره میان کتاب دعای کنتس که پسرکی در کلیسا آن را برداشته است، بریده‌ی روزنامه‌ای را می‌یابد که خبر موری سن فیاکر، پسر کنتس، در آن درج شده است. خبر دروغ است و روزنامه جعلی است. مگره اکنون دریافته است که با یک قتل مواجه است و مظنونین متعددی ازجمله مباشر قصر، منشی و پسر کنتس در این میان وجود دارند.
مگره، کشیش، منشی قصر، پسر کنتس، مباشر و پسر مباشر را به همین علت زیر نظر دارد و برای گفت‌وگو با امیل، پسر مباشر قصر و فهمیدن راز چگونگی تهیه بریده روزنامه به شهر مولین، در نزدیکی دهکده می‌رود....

*کتاب Maigret Goes Home در سال (1932) نوشته و فیلم Maigret et l Affaire Saint-Fiacre در سال (1959) ساخته شده است.از ایرانصدا بشنوید

اگر به ماجراهای پیچیده پلیسی-جنایی علاقه مندید، شنیدن این کتاب گویا را به شما پیشنهاد می دهیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا