منو
خورشید را بیدار کنیم

خورشید را بیدار کنیم

  • 9 قطعه
  • 99 دقیقه مدت کتاب
  • 1836 دریافت شده
این کتاب داستان زندگی پسری کوچک بنام «زه‌زه» را روایت می‌کند. زه‌زه که از زندگی آزادانه‌اش در خیابان‌های بانگو و خانواده‌اش دور شده، دچار اندوه و افسردگی است و همه‌ی روزش را دور از شیطنت‌های کودکانه با درس خواندن و تمرین پیانو می‌گذراند.

درباره‌ی کتاب
زه‌زه پسر یازده ساله‌ای‌ است که توسط خانواده‌ی ثروتمندی پذیرفته شده است. او تنهاست و هیچ دوستی ندارد و مجبور است مثل بچه‌های خوب و باادب رفتار کند، پیانو بزند و درس بخواند؛ تا این‌که روزی قورباغه‌ای به نام «آدام» پیش او می‌آید و در قلبش ساکن می‌شود تا او را تا زمانی که به پسری قدرتمند و شجاع تبدیل شود، همراهی کند.

درباره‌ی نویسنده
«ژوزه مائورو ده واسکونسلوس / Mauro de Vasconcelos» در 26 فوریه‌ی سال 1920 در بانگو، از توابع ریودوژانیرو برزیل، به دنیا آمد. او دورگه پرتغالی- سرخ‌پوست بود. ژوزه به سبب فقر شدید خانواده، خانه را در کودکی ترک کرد تا نزد اقوامش در ناتال زندگی کند. از 10 تا 15سالگی در دبیرستان درس خواند و پس از دوران مدرسه مشاغل متعددی را تجربه کرد؛ از مربیگری کشتی گرفته تا ماهی‌‌گیری. واسکونسلوس ذاتاً داستانگو بود. حافظه‌ی قدرتمند و تخیل گسترده، سرانجام او را به‌سوی نویسندگی سوق داد.

* کتاب:
Vamos Aquecer o Sol (Em Portugues do Brasil)
Author: José Mauro de Vasconcelos
Portuguese Brazilian Edition
Publisher:‎ Melhoramentos (January 1, 2019)
Language: Portuguese Brazilian
Genres: Fiction / Childrens / Classics / Novels / Drama / Roman / Literature / Brazil / Latin American Literature
250 :pages

از ایرانصدا بشنوید

ما در کتاب «خورشید را بیدار کنیم»، شاهد یک داستان دردناک از کودکی ناخوشایندِ پسری نوجوان هستیم. شخصیت زه‌زه، با فضاسازی فوق‌العاده‌ای که دارد، می‌‏تواند برای خواننده‌ی نوجوان سرگرم‌کننده باشد. ژوزه مارودو واسکونسلوس، نویسنده‌ی این کتاب، حالات روحیِ شخصیت اصلی را آن‌قدر خوب بیان می‌کند که خواننده‌ی نوجوان بتواند با او هم‌ذات‌پنداری کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا