display result search
منو
سایه بازی

سایه بازی

  • 8 قطعه
  • 139 دقیقه مدت کتاب
  • 7509 دریافت شده
نویسنده: ژرژ سیمنون
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در یکی از محله‌های پاریس مرد ثروتمندی که صاحب آزمایشگاه داروسازی است به قتل می‌رسد. درست در زمان مرگ او در همان ساختمان نوزادی متولد می‌شود. کارآگاهی به نام مگره مأمور رسیدگی به این قتل می‌شود. او در تحقیقات خود درمی‌یابد که ...

قتلی در ساختمانی از محلات پاریس رخ می‌دهد و مردی به نام "کوشه" کشته می‌شود. کارآگاه مگره مأمور رسیدگی به این قتل می‌شود و به‌تدریج متوجه می‌شود که گویا همه به‌نوعی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در مرگ کوشه شریک هستند.
روژه (پسر مقتول) فردی دائم‌الخمر است و به شکلی کولی‌وار روزگار می‌گذراند. مادام مارتن (همسر سابق کوشه) از دیگر ساکنان این ساختمان است. او که در گذشته به دلیل ناتوانی کوشه در فراهم آوردن رفاه زندگی، او را ترک گفته، اینک با حسرت به شرایط فعلی وی، با شوهر دومش که کارمندی دون‌پایه و بی‌دست و پاست زندگی می​کند.
پیرزن دیگری نیز در این ساختمان سکونت دارد که تنها تفریح زندگی‌اش فال‌گوش ایستادن در پشت در خانه‌ی ساکنان ساختمان است.
در ادامه تحقیقات کارآگاه «مگره» جنبه‌های مختلف و گاه متضاد شخصیت مقتول را کشف می‌کند و جالب اینکه افراد مختلف نظرات گوناگونی درباره کوشه دارند و ...

از ایرانصدا بشنوید

شخصیتهایی که ژرژ سیمنون در «سایه بازی» می آفریند، بازتابی از انسان عصر صنعتی اند. انسانهایی که در پس نقاب این دنیای متمدن و پر زرق و برق با دنیایی پر از هراس و ترس روزگار میگذرانند و شنیدن این کتاب در ژانر پلیسی می تواند لحظه های جالبی را رقم بزند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا