منو
انسان 250ساله

انسان 250ساله

  • 8 قطعه
  • 307 دقیقه مدت کتاب
  • 2310 دریافت شده
انسان 250 ساله کتابی است شامل مجموعه بیانات سید علی خامنه ای دربارهٔ زندگی سیاسی و مبارزاتی امامان شیعه.مطالب کتاب، از میان سخنان رهبر ایران در بازه اردیبهشت 1359 تا اسفند 1389 انتخاب شده‌است.

حمد شیخ لر از تدوین کنندگان دربارهٔ ایده شکل‌گیری این کتاب می‌گوید:
ایشان (سید علی خامنه ای) سال 1350 هر چه از تاریخ اسلام خوانده بودند را کنار می‌گذارند و یک بار دیگر مباحث را می‌خوانند و طبق صحبت‌های خودشان با این خواندن دوباره این فکر در ذهن شان تأیید می‌شود و بعد ایشان در بازه‌های زمانی مختلفی می‌آیند و این سیره سیاسی ائمه را تبیین می‌کنند.
برخی نیز بیانات سید علی خامنه‌ای در دومین کنگره جهانی امام رضا در مرداد 1365 دربارهٔ عنصر جهاد و مبارزه سیاسی در زندگی ائمه و طرح عنوان کلیدی «انسان 250 ساله» را سرمنشا گردآوری این کتاب می‌دانند.

*این اثر از سوی مجمع جهانی اهل بیت به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و هوسا ترجمه شده‌است. همچنین قرار است این اثر به زبان‌های روسی و اسپانیولی هم ترجمه شود. به گفتهٔ محمد سالاری، معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل بیت، ترجمه انگلیسی این اثر با استقبال خوبی مواجه شد و در آمریکا به چاپ دوم رسید. نسخه عربی کتاب توسط جمعیت معارف لبنان در سال 1392 چاپ شد. این اثر به همت آستان قدس رضوی به زبان‌های اردو و ترکی آذربایجانی ترجمه شده‌است.

*آنچه در این جلد خواهید شنید:
مقدمه
فصل اول: پیامبر اعظم
فصل دوم: امامت
فصل سوم: امیرالمؤمنین
فصل چهارم: حضرت فاطمة الزهرا
فصل پنجم: امام حسن(علیه السلام)

از ایرانصدا بشنوید

محتوای کتاب "انسان 250 ساله" به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیلِ تاریخی است؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه، نگاهی کل گرا به زندگی هریک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند ارائه می دهد. لذا آشنایی هرچه بیشتر شنوندگان محترم با تاریخ زندگی ائمه، تنفس در فضای انسان 250 ساله را دلنشین تر می کند. حال به شما شنوندگان عزیز پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را که به قلم خود معظم له نوشته شده را بشنوید و لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا