منو
من زلاتان هستم

من زلاتان هستم

  • 6 قطعه
  • 112 دقیقه مدت کتاب
  • 14798 دریافت شده
زندگی‌نامه‌ی زلاتان ابراهیموویچ که با همکاری دیوید لاگرکرنتز، نویسنده‌ی مشهور سوئدی نوشته شده، تنها در شش هفته، بیش از 500 هزار نسخه در سوئد فروش داشت. این زندگی‌نامه تا به امروز به بیش از 30 زبان در دنیا ترجمه شده است.

زلاتان اِبراهیموویچ، بازیکن فوتبال سوئدی‌ست که برای تیم لس‌آنجلس گلکسی در پست مهاجم بازی می‌کند. او سابقه‌ی عضویت در بهترین تیم‌های باشگاهی جهان از جمله یوونتوس، اینترمیلان، بارسلونا، آث میلان، منچستریونایتد و نیز تیم ملی سوئد را دارد. ابراهیموویچ بهترین بازیکن فوتبال سوئد و از بهترین گل‌زنان نسل خود به‌شمار می‌رود و بیش از 500 گل باشگاهی و ملی را در کارنامه‌ی خود دارد.
عمل‌کرد فوق‌العاده‌ی او باعث شد تا امروز فعل «زلاتانرا» در زبان سوئدی، به معنای برتری داشتن و تسلط داشتن مورد استفاده قرار گیرد. زلاتان ابراهیموویچ یکی از محبوب‌ترین چهره‌های تاریخ سوئد محسوب می‌شود.
او در حاشیه‌ی شهر مالمو بزرگ شده؛ منطقه‌ای که میزان جرم و جنایت در آن، به نسبت سایر شهرها بالاتر است. زلاتان در این کتاب، به فضای محله‌های زاغه‌نشین نیز اشاره می‌کند و بر تاثیر آن در شکل‌گیری شخصیت ساکنانش تاکید می‌ورزد.

*«من زلاتان هستم» سرگذشت‌نامه زلاتان ابراهیموویچ، بازیکن سوئدی تیم فوتبال منچستریونایتد به قلم خودش و با همکاری دیوید لاگرکرنتز است.
*این رمان در سال 1398 در نوبت چاپ چهارم، توسط نشر گلگشت و با ترجمه ی ماشاالله صفری - طاها صفری به بازار آمد.
با تشکر از دستیار تهیه احمد خدابنده

از ایرانصدا بشنوید

اگر اهل فوتبال هستید، حتما نام زلاتان ابراهیموویچ را شنیده‌اید. این بازیکن اهل سوئد، در حالی‌که سابقه‌ی بازی در تیم‌های مطرح دنیا را دارد، زندگی‌نامه‌ی خود را با همکاری یک نویسنده‌ی سوئدی منتشر کرده که تا امروز به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ما شنیدن این کتاب صوتی جذاب را به علاقمندان فوتبال، توصیه می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا