display result search
منو
دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم

 • 10 قطعه
 • 174 دقیقه مدت کتاب
 • 6981 دریافت شده
جروم دیوید سلینجر 1919 - 2010، نویسندهٔ معاصر آمریکایی است. رمان های پرطرفدار وی، مانند ناتور دشت در نقد جامعهٔ مدرن غرب و خصوصاً آمریکا نوشته شده‌اند. سالینجر بیشتر با حروف ابتدایی نام خود «جی. دی. سالینجر» معروف است.

عنوان اصلی کتاب «9 داستان» است. سلینجر 31 داستان کوتاه نوشته که همه در فصلنامه ها و مجلات مختلف چاپ شده است. اما از این میان 9 داستان را برگزیده و در یک کتاب با عنوان « 9داستان» منتشر کرده است. سلینجر به غیر از این کتاب فقط یک رمان بلند و سه رمان کوتاه نوشته و این نشان می دهد که «9 داستان» جایگاه ویژه ای در میان آثار او دارد. "9 داستان" سلینجر یکی از 10 کتاب کلاسیک مدرن جهان شمرده شده است.

خواندن داستان های کتاب بسیار لذت بخش است چرا که نویسنده آنها کسی مثل سلینجر است و او با سبک خاص خودش خواننده را تا آخر با داستان همراه می کند علیرغم آنکه قرار نیست، اتفاق مهمی در کل داستان بیفتد( حد اقل با آن تصوری که ما از مهم بودن یک اتفاق داریم!). داستان ها به نوعی بیانگر زندگی روزمره آدم هاست و پرسه زدنشان در تنهایی هایشان. آنچه در پس این روایت روزمره زندگی نمود می یابد تنهایی آدم هاست در آزادی، تقابل مصادیق زندگی روزمره و شاید مدرن با مفاهیمی که در پستوی ذهن جاخوش کرده اند و گرد و غبار نشسته روی آنها دارد کم کم درک ما را از مفهوم واقعیشان تغییر می دهد و باعث می شود که فراموش کنیم نقششان و بودنشان را در زندگی. شخصیت های کتاب از جنس همین آدمهای دورو برمان هستند ، آدمهایی که شاید خود ما یکی از آنها باشیم.

در داستان های سلینجر خانواده ها همیشه در آستانه فروپاشی اند و افراد تک افتاده با مشغولیات ذهنی، تنهای تنها روزگارشان را سپری می کنند. «دلتتگی های نقاش خیابان چهل و هشتم» مجموعه داستانی از سلینجر است که همه ویژگی های قصه های او را دارد. با این تفاوت که این بار نقش کودکان پررنگ تر است و نگاه غالب ماجرا، متعلق به آنها است.
داستان ها به نوعی بیانگر زندگی روزمره آدم هاست و پرسه زدنشان در تنهایی هایشان، دآدم هایی که نمی توانند با شرایط کنار بیایند و هر روز در خودشان فرو می روند.
نثر سلینجر برای افرادی که گذرشان به یکی از کتابهای "ناطور دشت"، "تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران"، " فرانی و زوبی" این نویسنده افتاده باشد، جذابیت فراوانی دارد.

*کتاب:
Nine Stories(1953)

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب برای علاقه مندان به داستان های کوتاه فانتزی بسیار دلنشین است.، داستان های فوق العاده ای که هر مخاطبی را با نثر منحصر به فردش و طنز خاصش درگیر می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • صدای سعید اسلام زاده عالیه
 • مجموعه داستان قشنگی بود. هیجان خیلی بالایی نداشت ولی در عوض،فکر آدم رو هر داستان به تنهایی به شدت مشغول میکرد. به موضوعاتی که ممکن است روزمره باشد،اما می‌شود طور دیگری هم بهشون نگاه کرد. ممنون که سراغ اثر نویسنده های مطرح میروید و زحمت فراوان میکشید. سلامت باشید. م. زاهدی
 • اجرا خیلی عالی بود ،داستان ها هم جالب بودند.ممنون 🙏🏻🙏🏻
 • ضمنا اگه میتونید حداقل هر روز یا ۲روز ۱بار به کتاب جدید بزارین و کتابهای دسته نمایشی و گاراگاهی (معمایی و جنایی)رو بیشتر بزارین.طرفدار این مجموعه تون خیلی بیشتر از بقیه کتابهاست.ممنون از زحماتتون
 • خواهشن تعداد این راوی هارو زیاد کنید که جذابیت داستانها و کتابها بیشتر باشه
 • ممنون از زحماتتون
 • باورم نمیشه سلینجر کار کرده باشید... مچکرم
 • راوی نباید یک نفر باشد...

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا