display result search
منو
جزیره سرگردانی

جزیره سرگردانی

  • 16 قطعه
  • 680 دقیقه مدت کتاب
  • 11826 دریافت شده
این رمان جذاب درباره ی هویت و سرگردانی های مربوط به آن است و در قالب استعاره و داستان، تاریخ ایران را از نظر می گذراند.

مضمون داستان، سرگردانی نسلی است که در قالب شخصیت اصلی داستان، «هستی»، به تصویر کشیده می‌شود. سرگردانی او در انتخاب بین مراد به عنوان نماد روشنفکری و مدرنیته و سلیم به عنوان نماد زندگی سنتی است. او در مرکز بحران های خانوادگی و در جامعه ای بحران زده، بار اشتباه‌ های گذشتگان را بر دوش می کشد.
«جزیره سرگردانی» وصف حال دوره ای تاریخی از کشور است که همه سرگردان‌ اند؛ یکی به دنبال آرمان سیاسی، یکی به دنبال مفید بودن و عشق، یکی دیگر در پی عرفان، یکی به دنبال احساس ارزش و ... همه آدم های این داستان سرگردان‌ اند. هیچ یک آرام ندارند و انگار در این سرگردانی به هم برخورد می کنند و گمان می کنند این، تقدیر یا تصمیم خودشان بوده است.
داستان با خوابی کابوس گونه از حال و هوای جنگ، پیش از صبح صادق، شروع می شود و با خوابی دلپذیر درباره ی عشق، بعد از صبح صادق پایان می یابد.

**شنیدن این کتاب را به دلیل ناآشنا بودن و نامانوس بودن فضای قبل از انقلاب برای کودکان و نوجوانان و ایجاد سوء تفاهمات عدیده، برای سنین مذکور پیشنهاد نمی کنیم. مگر اینکه خانواده ها با مطالعات و اطلاعات دقیق، اقتضائات آن دوره را برای فرزندان خود توضیح دهند

از ایرانصدا بشنوید

واقعاً ما آن طور که فکر می کنیم زندگی می کنیم؟ یا آن طور که زندگی می کنیم فکر می کنیم؟ سرگردانی آدم ها از چیست؟ راه نجات ما از جزیره های سرگردانی خودمان چیست؟ برای پیدا کردن پاسخ این سؤالات این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی خیلی عالیه البته بجز بحثهای سیاسی یاعرفانی. فقط خیلی طولانیه وحوصله آدم سرمیره تا داستان تموم بشه. اجرای خانم متخصص محشره. یه اشکالی توفصل 14هست یکدفعه وسط مراسم خواستگاری مراد پیداش میشه وداستان از یه جای دیگه ادامه پیدا میکنه ومعلوم نیست چی شدفکرکنم توخلاصه کردن این قسمت دقت نشده. بهتره تصحیح بشه ممنون. (ر _ قاین)

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا