display result search
منو
سالهای فریاد

سالهای فریاد

  • 6 قطعه
  • 44 دقیقه مدت کتاب
  • 1053 دریافت شده
این کتاب زندگینامه شهید آیت الله حسین غفاری است. شهیدی که در زمان دیکتاتوری محمدرضا شاه پهلوی، سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرد و حاضر نشد حتی روی کاغذ و در کلام علیه امام و انقلاب سخنی بر زبان براند.

حسین غفاری در کودکی پدر خود را از دست داد و از همان کودکی به کشاورزی و کارگری مشغول شد. او با وجود کار سخت و مسئولیت زیاد ، بسیار به تحصیل علاقه مند بود و با مشقت فراوانی تحصیل خود را ادامه داد. حسین در نوجوانی به تبریز رفت و در آنجا علاوه بر کار کردن، به تحصیل علوم دینی نیز مشغول شد. سپس در جوانی با وجود مشکلات مالی فراوان، برای ادامه تحصیلات خود به قم رفت. در قم از استادان بزرگ آن زمان نظیر آیت الله العظمی بروجردی، آیت الله سیدمحمد تقی خوانساری، آیت الله فیض، آیت الله قمی و همچنین آیت الله العظمی حجت کوه کمره‌ای بهره برد. او مدتی در درس مکاسب امام خمینی حضور داشت و از محضر آن عالم بزرگوار نیز بهره ها برد.
در آن دوران فقر مالی چنان بر زندگی این طلبه سایه افکنده بود که بر اثر کمبود امکانات و گرسنگی، فرزندش را از دست داد. غم از دست دادن فرزند و زندگی سخت ناشی از تنگدستی موجب بیماری همسرش شد و این شرایط آیت الله غفاری را مجبور کرد علاوه بر تحصیل و تدریس، به کارهای خانه و فرزندان و همسرش نیز رسیدگی کند. او روزهای پنج شنبه و جمعه به روستاهای اطراف قم می رفت تا با کار در مزرعه، بخشی از هزینه های زندگی اش را تأمین کند و در همان حال، کار تبلیغ احکام اسلام را هم دنبال می کرد.

* کتاب «سال های فریاد» جلد سوم از مجموعه آثار «شب شکنان» است که دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان در انتشارات کیهان، آن را در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر کرد.

از ایرانصدا بشنوید

آیت الله غفارى، همچون نیاکان شهیدش، با هر نوع استبداد مبارزه مى کرد. زبان حقگوى او در اوج خفقان رژیم شاهى رسواگر و افشاگر باطل بود. همزمان با قیام تاریخى حضرت امام خمینى(ره) در سال 1342، آیت الله غفارى از آرمانهاى والاى امام پشتیبانى کرد و در نتیجه، دوران شکنجه و زندان را سپرى کرد. او رژیم شاه را غاصب مى دانست و اعتقاد داشت رژیم پهلوى با کودتا بر سر کار آمده و باطل است؛ لذا با اصل رژیم مخالفت مى کرد. آن بزرگوار پس از مهاجرت به تهران در سال 1339 شمسی، رسماً در جریان مبارزه های سیاسى کشور قرار گرفت. ماجراهای این مبارزه ها در این کتاب گویا روایت شده است که دعوت می‌کنیم بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیارجالب واموزنده بود.خداوندباحسبن محشورس کند

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا