منو
آیه عصمت مادر خلقت

آیه عصمت مادر خلقت

  • 5 قطعه
  • 98 دقیقه مدت کتاب
  • 616 دریافت شده
«جابر بن عبدالله انصاری» روایت کرده است: «رسول خدا -صلی الله علیه و آله- فرمود: هنگامی که روز قیامت شود دخترم، فاطمه، سوار بر شتری از شترهای بهشتی می‌آید، داخل آن قبه انبار عفو الهی و خارج آن خیمه، پرتوِ رحمت خداوندی است.»

اشتر بهشتی که فاطمه بنت نبی بر آن سوار است، از جانب راست آن هفتادهزار فرشته و از جانب چپ آن هفتاد هزار فرشته در حرکت هستند و جبرئیل با صدای بلند ندا می‌کند: نگاه‌های خود را پایین بیندازید تا فاطمه، دختر پیغمبر، عبور کند. آن روز حتی انبیا و پیامبران و تصدیق‌کنندگانشان و شهیدان، همه‌ی چشم‌ها را فروگیرند تا فاطمه بگذرد و در مقابل عرش پروردگارش قرار گیرد. پس در آن هنگام از جانب خداوند جلیل و بزرگ‌منزلت ندا می‌شود: ای محبوبه‌ی من و دختر حبیب من، از من بخواه تا عطا شوی و شفاعت کن تا شفاعتت قبول شود. و فاطمه می‌گوید: ای خدای من و سرور من، فرزندانم و شیعیانم را و شیعیان فرزندانم را و دوست‌دارانم و دوست‌داران فرزندانم را دریاب. پس ناگهان ندایی از جانب خداوند جلیل و بزرگ‌منزلت می‌رسد: کجایند فرزندان فاطمه و پیروان او کجایند؟ دوست‌دارانش و دوست‌داران فرزندانش پس گروهی پیش می آیند؛ در حالی‌که گروهی از فرشتگان رحمت الهی آنان را در برگرفته‌اند و فاطمه پیشاپیش آنان می‌آید تا همگی وارد بهشت شوند.»

از ایرانصدا بشنوید

در جلد دوم کتاب «آیه عصمت، مادر خلقت» نویسنده از قلم مرحوم علامه امینی، محقق بزرگ، روایت‌ها را جمع‌آوری کرده است. وی در این روایت‌ها از شفاعت فاطمه -سلام‌الله علیها- می‌گوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام علیکم ورحمه الله اینکه متون عربی روایات و آیات را نیز می خوانید کار خیلی خوبی است کاش منابع را هم ذکر می نمودید ؛همان کاری که در مورد کتاب ((بدانید من فاطمه س هستم)) انجام شده است.
  • بیشتر کتاب دینی بگذارید
  • عالی عالی عالی. خدا خیرتون بده انشالله. (ر_قاین)

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا