display result search
منو
حادثه سن فیاکر

حادثه سن فیاکر

  • 8 قطعه
  • 133 دقیقه مدت کتاب
  • 4894 دریافت شده
نویسنده: ژرژ سیمنون
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نامه ای به دست سربازرس « مِگره » می رسد که در اولین روز مراسم مذهبی، قتلی در کلیسای سن فیاکر به وقوع خواهد پیوست.مگره از صبح روز موعود به آنجا می رود و در مراسم شرکت می کند. دقایقی بعد « کُنتِس » در حین خواندن دعا سکته می کند و می میرد....

سربازرس « مِگره » طی تحقیقاتش با چند نفر آشنا می شود : منشی کنتس جوانی به نام « ژان » که بی ملاحظه از پول های کنتس خرج می کرد.
« موریس » پسر کنت که مبلغ زیادی بدهی دارد و برای قرض گرفتن چهل هزار فرانک به نزد مادرش آمده است. « مباشر » که از حساب و کتاب کنتس باخبر بود و در هر فرصتی اشیاء عتیقه را از قصر او کِش می رفت. « اِمیل » پسر مباشر که کارمند بانک است و پرونده های مالی کنتس نزد او بوده است. « کشیشِ» کلیسا که از ضعف کنتس رنج می برد و با امیل روابط مشکوک دارد. همه این شخصیت ها و روابط مشکو کشان باعث می شود مگره دریابد مرگ کنتس غیر طبیعی بوده و علت سکته ی او چیز دیگری بوده است... او کم کم راز این مرگ را کشف می کند.

از ایرانصدا بشنوید

سیمنون چهار صبح از خواب بیدار می شد و تا ظهر مدام می نوشت و بعد از ناهار تا شب می خوابید.شب شام می خورد و می خوابید و دوباره چهار صبح بیدار می شد و دوباره می نوشت. روزانه بین 60 تا 80 صفحه می نوشت. سیمنون یکی از معدود نویسندگان پرکار دنیاست که رمان های زیاد عامه پسندی برای امرار معاش با نام مستعار نوشته است.شهرتش بیشتر برای رمان های معروفش و البته خلق کارآگاه معروف «مگره» است. برای مگره 28 داستان نوشت و همین شخصیت باعث شهرت و ثروت بیشتر او شد. آثارش روان است. اگر به قصه پلیسی خوب و جذاب علاقه دارید، آثار ژرژ سیمنون را از دست ندهید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا