display result search
منو
آدمهای غلط

آدمهای غلط

  • 10 قطعه
  • 248 دقیقه مدت کتاب
  • 1876 دریافت شده
نویسنده: حسن احمدی
راوی: عبدالعلی کمالی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کتاب آدمهای غلط روایت کننده روزهای پیش از انقلاب اسلامی است؛ روزهایی که مردم در هراس از ساواک و مأمورانش به سر می بردند؛ روزگاری که هر کس به کوچکترین گناهی دستگیر و به بدترین شکنجه ها محکوم می‌شد؛ روزهایی پر از آدمهای غلط حاکم بر مردم!

محسن پسر یکی یکدانه ی احترام خانم است. او معلم است و برای دانش آموزانش الگوی اخلاق و صبر است. پدر محسن راننده کامیون بود و یک شب مأموران ساواک، او را در کنار جاده متوقف کردند؛ خودروی او را گشتند و نواری با صدای آقای خمینی در آن پیدا کردند. پدر محسن که از حمله ناگهانی مأمورها ترسیده بود، با کامیونش در دره سقوط کرد و کشته شد.
محسن این حادثه را نمی پذیرد و به خونخواهی پدرش برمی‌خیزد و شکایت می کند. این شکایتها سبب می شود که ساواک روی او و اعمالش متمرکز شود و ...

*این کتاب یکی از سه کتابی ست که به همت «به نشر» و با همکاری مجموعه چندرسانه ای و فضای مجازی «ایران صدا» به صورت تلخیص شده، تهیه و تولید شده است.

در بخش نخست این پویش مطالعاتی سه رُمان انقلاب شامل کتاب های «خلوت مدیر» نوشته علی اکبر والایی؛ «تیغ و تاج» اثر مصطفی جمشیدی و «آدم های غلط» نوشته حسن احمدی از آثار منتشر شده در سال97 و پرفروش های به‌نشر به عنوان منابع پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» انتخاب شده اند.

متقاضیان شرکت در بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» می توانند با خرید یکی از سه اثر، مطالعه دقیق کتاب و برگه سوالات که در هر یک از آنها وجود دارد، پاسخ سوالات را به همراه کد انحصاری قرعه کشی به سامانه 30003209 پیامک و در قرعه کشی پایانی شرکت کنند.

از ایرانصدا بشنوید

فضای خفقان آور قبل از انقلاب؛ محله ای آرام در ساری؛ پیرزنی که شوهرش را در حادثه ای مشکوک از دست داده و با تنها پسرش زندگی می کند. ناگهان یک اتفاق! دستگیری و شکنجه پسر جوان و بر باد رفتن آخرین امید پیرزن! این داستان جذاب را از ایرانصدا بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خدای من چه رشادت ها و چه فداکاری ها و چه خون دلها واسه بدست آوردن این انقلاب عزیز خورده شده و در مقابل چه راحت بعضی ها خیانت می‌کنند!!!

تصاویر

کتاب گویا