display result search
منو
الفبای جنایت

الفبای جنایت

  • 10 قطعه
  • 182 دقیقه مدت کتاب
  • 7244 دریافت شده
هِستینگز این‌طور نقل می کند:
«مطابق با مضمون نامه هایی که با امضای ABC به دست پوآرو می رسید، آلیس آشر، بتی بارنارد و کارمایکل کِلارک به قتل رسیدند ...».

«... افراد قربانی به ترتیب حروف الفبا انتخاب شده‌ بودند و یک جزوه ی راهنمای راه آهن در صحنه ی هر قتل وجود داشت. مدتی گذشت و چهارمین قتل رخ داد و این بار برخلاف ترتیب حروف الفبا، جُرج اِرس فیلد به قتل رسید. بعد از مدتی مردی به نام الکساندر بُناپارت کاست شناسایی شد که اسم و مشخصاتش با فرستنده ی نامه ها هماهنگی کامل داشت. پلیس او را قاتل می‌دانست، اما یک نفر شهادت داد که در زمان وقوع قتل دوم او از هتل خارج نشده است.
پوآرو دست به تحقیق زد تا آنکه توانست به نکته‌های جدیدتری دست یابد. آنگاه تصمیم گرفت همه چیز را برای بقیه فاش کند. او ابتدا درباره جوانب موضوع صحبت کرد تا آنکه نوبت به بررسی غیبت کاست در زمان قتل دوم رسید ...».


مختصری درباره نویسنده :
آگاتا کریستی، (زاده 15 سپتامبر 1890 - درگذشته 12 ژانویه 1976) نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. کریستی، اولین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش بیشترین ترجمه را به زبان‌های زنده دنیا داشته‌ است. پس از وی ژول ورن و سپس شکسپیر قرار دارند. آگاتا کریستی در 12 ژانویه 1976 در 85 سالگی به مرگ طبیعی درگذشت.

از ایرانصدا بشنوید

قتل به ترتیب حروف الفبا با نام اصلی قتل‌های ای. بی. سی، یکی از رمان های جنایی آگاتا کریستی است که در سال 1936 منتشر شد. هرکول پوآرو، آرتور هستینگز و سربازرس جپ شخصیت های اصلی داستان هستند. سبک نگارش داستان در مواقعی اول شخص و در مواقعی سوم شخص است که این روش را اولین بار چارلز دیکنز، نویسندهٔ مشهور انگلیسی، در کتابخانه ی غمزده به کار گرفت و آگاتا کریستی هم این روش را در «مردی با لباس قهوه‌ای» امتحان کرد. این کتاب در آمریکا و اروپا با استقبال مردم روبه رو شد. دیوید سوشی، هنرپیشهٔ معروف نقش هرکول پوآرو، قتل های الفبایی را یکی از بهترین رمان‌های کریستی می داند. از شما دعوت می کنم این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • صداها خیلی تکراری بودن بعضا قابل تشخیص نیس صدا مربوط به کدوم شخصیته از بس شبیه به همن
  • کریستی عالیه
  • لطفا از کریستی بیشتر بذارید فوق العادست این نویسنده

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا