display result search
منو
مبصر بعدی

مبصر بعدی

  • 4 قطعه
  • 24 دقیقه مدت کتاب
  • 1662 دریافت شده
ماجرا از زبان مهین روایت می شود:
«وارد حیاط مدرسه شدم تا با بچه ها بازی کنم...».

«... فریده رو دیدم که حسابی تو خودش بود و انگار از چیزی ناراحت شده بود. ازش پرسیدم که چه اتفاقی افتاده، اما فریده با من حرف نزد. مهناز که به من نزدیک شد، گفت هدیه گفته کسی حق نداره با فریده حرف بزنه. حرف هدیه یک کلام بود و همه باید بی بروبرگرد انجامش می‌دادن.
به کلاس رفتیم. قرار بود اون روز خانم مهرابی مبصر جدیدی برای دو هفته انتخاب کنه و من یقین داشتم که معدل من از همه بالاتره و حتما من مبصر می شم. حدسم درست بود و من به عنوان مبصر کلاس انتخاب شدم؛ اما وقتی مشغول ساکت کردن کلاس بودم، هدیه اصلا به حرفام توجه نمی‌کرد و چند نفر دیگه مثل خودش رو هم از راه به در کرده بود. باید یه راهی پیدا می‌کردم که بالاخره به هدیه بفهمونم کارش اشتباهه و باید دست از این رفتاراش برداره...».

* مختصری درباره نویسنده:
سمیرا اصلان‌پور (زادهٔ 1343 در تهران) نویسنده، روزنامه‌نگار و عضو هیئت منصفه مطبوعات و از اعضای هیئت مؤسس انجمن قلم ایران است. وی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی به اتمام رساند و هم‌اکنون نیز مسئول صفحه ادب و هنر روزنامه کیهان است. از وی آثار متعددی چاپ شده است که کتاب «چشم جبهه‌ها» در سومین دوره انتخاب کتاب دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفت.

از ایرانصدا بشنوید

ادبیات کودک و نوجوان هنگامی پدید آمد که بزرگسالان متوجه شدند کودکان و نوجوانان به سبب گنجایش‌های شناختی و ویژگی‌های رشدی خود، آمادگی پذیرش متن‌های سنگین را ندارند و به متن‌هایی نیاز دارند که پاسخگوی دوره‌ی رشد آنها باشد. ویژگی دیگر ادبیات کودک و نوجوان در این است که با سطح سواد کودکان پیوند دارد. کودک نوآموز تنها می‌تواند متن‌های ساده را بخواند و بفهمد. هرچه سواد او بیشتر می‌شود، متن‌هایی با دایره‌ی واژگانی بیشتر را درک می‌کند. کودکانی که به مرز نوجوانی و پس از آن می‌رسند می‌توانند رمان‌های متناسب با نیازهای خود را داشته باشند. از شما دعوت می کنم شنونده ی این داستان زیبا باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا